A fakír, aki egy IKEA szekrényben ragadt

The Extraordinary Journey of the Fakir

2024.05.04 Kanócpapa

Bár szinte csak nyomokban tartalmazza a könyvet, de így is nagyon jó film lett belőle! Kicsit vicces, kicsit romantikus, kicsit szomorú, de mindenből épp annyi, amennyi még nem sok.

2019.03.04 indingo

Imádom a kicsit amerikásított indiai filmeket. Nagyon helyes a története, igazi romantikus film. Gyönyörű helyszíneken játszódik.

2019.03.01 Thibo84

Először csak a címe miatt akartam megnézni, mert mulattatónak tartottam és adtam neki egy esélyt - de nem fűztem hozzá sok reményt-, majd azt vettem észre, hogy magával ragadt a történet és a szereplők. Könnyed, szórakoztató, jó kis kikapcsolódás, az... Több

2019.03.16 Norbert93

Két dolog miatt fogtam neki: szórakoztató volt a címe és nagyon unatkoztam. De nem bántam meg. Igazi aranyos, tanulságos utazás, ami a végén ugyanoda vezet vissza, de rengeteg élettapasztalattal. Sokszor láttuk vagy olvastuk már ezt a fajta toposzt, ... Több

2019.07.23 Ms. Akárki

Kellemes kikapcsolódás. Egyik ismerősömmel néztem meg mert elrángatott, de nem bántam meg. Az egész egy nagy vicc volt, de az a kis aranyos romantikus szál miatt érdemes volt végignézni. Véletlenek sorozata az egész élet az biztos. Mondjuk neki mindennel halálosan nagy szerencséje voltXD

2021.10.19 diumiu

Ha a néző nem fűz nagy elvárásokat a filmhez, azt gondolom, akkor kellemes kikapcsolódást nyújt. Szeretem az ilyen jellegű filmeket, mert kedves, bájos, könnyed, és az indiai vonalat meg különösen szeretem a színek és a stílus miatt. Azt gondolom, érdemes megnézni ezt a filmet.

2019.03.09 Timcsi

Szuper a története. Én sokat nevettem rajta, de a fiú édesanyja iránt érzett szeretete viszont nagyon megható volt.

2019.02.23 stomachh

Van a tortenetnek ive, jol epitkezik a film. Igazan kellemes "mese", szorakoztato, kikapcsolo tortenet, biztos jo regenyben is. Nem emelkedik a filmtortenet nagy klasszikusai koze, de igen kellemesse tudja tenni az ember napjat.

2019.02.25 Berto49

Leplezetlen reklám projekt

Bárcsak a film is olyan érdekes lett volna, mint a címe! Gondolom, hogy nem én vagyok az egyedüli, akinek a könyökén jön ki az emigráns problematika és a kilógó lólábhoz hasonlító politikai korrektség (PC). Amennyiben indiai főszereplőt szeretnék látni (az igazat megvallva nem igazán vágyok rá) akkor a töméntelen mennyiségű Bollywood választékhoz fordulok. A kanadai rendező Hollywood és az indiai filmgyártás elvárásainak is meg akart felelni, de leginkább egy irreális történettel összehányt reklám projekt jött ki a keze alól. Még a film megnézése előtt „bespájzoltam” Romain Puertolas könyvét, amely alapján készült ez a vígjátéknak nehezen nevezhető adaptáció, de a film láttán gyorsan lemondtam az elolvasásáról. Még az sem tántorított el a döntésemtől, hogy a szerző első könyve szerepelt a bestseller listákon, sőt az ezeken szereplő műveket mindig egy kis gyanakvással olvasom, mert általában nagyobb a füstjük, mint a lángjuk. A film sikeresen gyarapította a gyorsan felejthető filmek mostanában egyre szaporodó számát. Valódi értékelésem 2/3 lenne, de most kivételesen elnéző vagyok.

2018.10.11 cody0507

Nesze semmi, fogd meg jól. Nagyjából így tudnám jellemezni ezt a filmet. Bár a dráma szál nekem bejött, a történetvezetés annyira habkönnyűre sikeredett, hogy számomra teljesen felejthető élmény maradt.

2018.10.13 jojojo3

Nem akarok senkit sem megbántani, de szerintem egy ilyen kissé fajsúlyosabb témában sokkal jobb filmek is születtek úgy, hogy nem vették magukat ennyire komolyan. Szóval nem egy rossz film ez, de teljesen felejthető, amit nagyon sajnálok, mert bőven lett volna benne potenciál.

2018.10.14 Tom

Nem állítom, hogy az év filmjét láttam, de azt igen, hogy egy igen kellemes élményben volt részem. Szépen építkezik, szórakoztató, a történet pedig kellően eredeti. Bátran tegyetek vele egy próbát!

2018.10.12 Fabix11

Volt szerencsém a könyvhöz, és ez alapján azt kell mondanom, hogy egy teljesen korrekt adaptáció született. talán kevésbé érzékeny, de legalább annyira szórakoztató és eredeti. Megadom rá a 4 csillagot.

2023.08.26 Bafam

Tetszett, pedig sosem jártam az IKEA-ban.

Jó kis film, szép megmosolyogtató történettel, egy csipetnyi romantikával megfűszerezve. Tele mai témákkal, mint a migráció, szegénység, népvándorlás, sznobizmus, tucat-tömegtermék, fogyasztói társadalom és sztereotípiák. Végignevettem, -sírtam a filmet, de úgy általában jót tett velem.