Az oltalmazó

The Marksman

2023.12.09 Petrus Rosidus Maximus

Nem tipikus tucat akcióözön

Egy nagyon jól összerakott, többször nézős izgalmas akciófilm, melyben Liam Neeson teljes hitelességgel alakítja a farmjára visszavonult egykori katonát, akit bár megtört felesége halála és az eladósodottság, mégis megmenti a kezére bízott kis mexikói menekültet. Egy nagyon is emberi történet, mely végre nem egy tucat akciófilm, hanem valódi sztori érzelmekkel. Nagyon tetszett másodszor is a napokban. Bár itt és máshol is sokan lehúzták Az oltalmazót, egyáltalán nem rossz film. Van stílusa, hangulata, mondanivalója és értelme az alaptörténetének, amelyek miatt helyből több és jobb, mint napjainkban egy tipikus csihi-puhi akciófilm. Neeson már idős benne, de még mindig karizmatikus, és erős a jelenléte a vásznon. Kár, hogy nem egyértelmű a végén, hogy túléli-e. Összességében nálam erős négy csillagos film, főleg a rendezés és Neeson miatt. Mindenkinek ajánlom, aki egy átélhető, emberibb akciófilmre vágyik. Ha viszont a percenkénti gyilkosságszám számít és a kigyúrt akció-macsókra buksz, akkor viszont ez tényleg nem a te filmed. A többieknek tetszhet szerintem.

2022.05.07 HE7EDIK

A f*shalmozó

Szomorú látni hogy Liam Neeson mára az új Steven Seagal lett. Vagy kell neki a pénz, vagy nem kap jobb szerepeket, mert ez a film közelít a nullához.

2021.11.29 L.Regina

Oltalmazd magad ettől a filmtől...

Szögezzük le még itt az elején: Liam Neeson jó színész. Sőt, remek színész. Ezt a tényt viszont nem igazán tükrözik újabb filmjei, mint például a Becsületes tolvaj, Elrabolva 2, 3 és Az oltalmazó, amiről írni fogok. Merthogy Az oltalmazó egy rossz f... Teljes kritika

2023.05.26 hp

Liam Neeson kevéssé sikerült akciófilmje, ami a műfaj agyonhasznált (és gyenge) elemeit mondja fel újra, szigorúan a jól bejáratott sablonok között. Kár érte.

2021.05.26 uniterra

Valahogy úgy lehetett: "haver, írj valami akciósat, amit még el tudok játszani!" Ilyet össze lehet csapni 2 hét alatt, finomítgatni pár napig, rárészelni Neesonra s ennyi. Kellettek még morci és sírós szereplők, meg egy nagyon szimpla mese, menjünk a... Több

2021.04.30 Sebes Gábor

Ez egy sima pénzkeresés az egyébként remek címszereplő részéről. Rutinból hozza a kiszolgált harcos nézését, a jóindulatát az elveszett család iránt, a konfliktust, hogy nekemsenkisehisz. A fordulatok olyan váratlanok, mint tejbegrízen a kakaó. Meg lehet nézni, kitölt két órát. Amúgy erre mondják, hogy tömény giccs.

2021.01.19 HitGirl

Liam Neeson talán legjobb filmje az elmúlt tíz évből. Hiába múlt el hetven, azért még nagyon tud, és ha kap egy épkézláb sztorit, akkor minden nagyon flottul működik.

2023.01.04 Tibor397141

Egy tipikus LN film, igaz, most szomorú véggel. Egy átlagos esti filmnek tökéletes.

2022.05.19 freeman

király film

2021.01.13 qwertz

Én bírtam ezt a filmet, nem mondanám, hogy egy percig is unatkoztam volna, de még egyszer nem valószínű, hogy megfogom nézni.

2021.01.20 Robert

Liam Neeson neve azért garancia ma már a szinte vegytisztának mondható akcióra, bár szerintem ennél többre nemigen számíthatunk egy vele fémjelzett filmtől. A Marksman hozza is azt, amit elvárnánk tőle, persze a sztoriról nem is érdemes szót ejteni. ... Több

2021.04.18 György Kubik

Ez az a film, amit megnézek, aztán többször nem szeretném. Kicsit lapos a sztori. Liam Neeson hozza azt, amit egy ilyen korú ember tud. Néha olyan furcsán céloz a távcsöves puskával, nem tudtam eldönteni, hogy melyik szemével céloz.

2021.12.29 Roberto Nézhetetlen

Sose

Rettenetesen unalmas film. Sok pénzt fizethettek ezért Liamnek, ha nevét adta ehhez.