A két pápa

The Two Popes

A film összbevétele 75 291 dollár volt (imdb.com).

XVI. Benedek (Anthony Hopkins) közel 600 év után az első olyan pápa, aki visszaadva a tisztségét nyugdíjba vonult. Szerző: hp

Jonathan Pryce a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon adott interjújában elmondta, hogy aznap, amikor Ferenc pápát megválasztották, az internet tele volt a pápáról készült fotókkal, sokaknak pedig ekkor tűnt fel, mennyire hasonlít rá a színész. Pryce-tól viccesen még a saját fia is azt kérdezte SMS-ben: "Apu, te vagy az új pápa?"Szerző: hp

A két pápa Anthony McCarten azonos című színművén alapszik.Szerző: hp

A két pápa Bergoglio kardinális (a későbbi Ferenc pápa) és XVI. Benedek pápa kapcsolatát dolgozza fel. Szerző: hp

A két pápa forgatása 2017. novemberében kezdődött meg Argentínában. A munkálatok 2019. áprilisában értek véget Rómában. Szerző: hp

A két pápa világpremierje 2019. augusztus 31-én volt a Telluride Film Festivalon, melyet követően szeptember 9-én a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták. Szerző: hp

A filmet hangos kritikai siker övezte a Telluride Film Festivalon. A két pápa jelenleg 91 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. november).Szerző: hp

A két pápa az első filmek egyike (Az ír, Házassági történet), melyet a Netflix a magyarországi mozikban is bemutat. Szerző: hp