A közellenség

The Public Enemy
Videók

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 100%-os.Szerző: citizenfour99

1931-ben a 9. legnagyobb bevételű film volt az USA-ban.Szerző: citizenfour99

Van egy korai jelenet, melyet 1914-ben vettek fel, mikor is egy zongorán játszanak halkan a háttérben. A dal Scott Joplin-nak a "Maple Leaf Rag" c. műve.Szerző: citizenfour99

William A. Wellman rendező azt mondta a stúdiófőnöknek Darryl F. Zanucknak, hogy ha megrendezheti a filmet, akkor elhozza neki a legkeményebb, és legerőszakosabb képsorokat, amiket még soha nem látott. Ez elég meggyőző volt.Szerző: citizenfour99

Amerika top 10 gengszter filmjei közül a 8. ik helyezést érte ez a film a 2008-ban elkészített nemzetközi listán.Szerző: citizenfour99

Louise Brooksnak felajánlották Jean Harlow szerepét.Szerző: citizenfour99

A főszerepet eredetileg Edward Woods-nak szánták, de James Cagney-nak jobban illet, így ő kapta meg, viszont Edward is maradhatott a filmben.Szerző: citizenfour99

James Cagney karaktere a chicagói gengszterről, Charles Dion O'Bannion-ról lett mintázva.Szerző: citizenfour99

James Cagney önéletrajza szerint Mee Clarke exférjének, Lew Brice-nak annyira tetszett a grapefruitos jelenet, hogy minden alkalommal elment a moziba, amikor vetítették, csak ezért a jelenetért.Szerző: citizenfour99

A film munkacíme Beer and Blood volt.Szerző: dulkap