Uncharted

Uncharted

A film 601 160 305 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 338 767 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló videojátékokból több mint 41 milliót értékesítettek világszerte. Szerző: hp

2017. májusában jelentették be, hogy a fiatal Nathan Drake-t a Marvel moziverzumának sztárja, Tom Holland alakítja majd. Szerző: hp

Ez a Sony égisze alá tartozó PlayStation Productions első mozifilmje.Szerző: hp

A film fejlesztése már 2008-ban megkezdődött. Ebben az évben jelentette be Avi Arad, hogy ő rendezi majd a népszerű videojáték adaptációját, mely a Sony égisze alatt készül el. Számos rendező- és forgatókönyvíró váltás után a film végül csak tizenhárom évvel ezt követően került a mozikba. Szerző: hp

A film cselekményét elsősorban az Uncharted 4: A Thief's End című videojáték története inspirálta. Szerző: hp

2021. március 5-én erősítették meg hivatalosan, hogy a film rendezői székét Ruben Fleischer foglalja el. Szerző: hp

A rendkívül népszerű azonos című videojáték előzményfilmje. Szerző: hp

Augusztus 5-én Antonio Banderas néhány hétre kénytelen volt félbehagyni a forgatást, mivel pozitív lett a koronavírus-tesztje. A színész augusztus 26-án állt újra munkába. Szerző: hp

A film forgatása 2020. március 16-án kezdődött meg Berlinben, majd Spanyolországban folytatódott. A koronavírus-járvány miatt a munkálatokat azonban félbe kellett szakítani, melyek végül csak október 29-én értek véget hivatalosan. Szerző: hp

A film premierjét eredetileg 2020. június 10-re tűzték ki, azonban a koronavírus-járvány miatt többször is félbe kellett szakítani a munkálatokat, így a bemutatót egészen 2021. nyarára halasztották. Szerző: hp

A film korai szakaszában Mark Wahlberg, Robert De Niro és Joe Pesci egyaránt helyet kapott volna a filmben David O'Russel rendezése mellett. Végül mind a négyen, beleértve a rendezőt is, búcsút mondtak a produkciónak. Szerző: rbernadett

Nathan Drake szerepét felajánlották Chris Prattnek, de nem vállalta el. Szerző: rbernadett