Winnetou

Winnetou

Winnetou - 1. Teil

A Karl May világhírű regényéből készült Winnetou-trilógia első részében ismerkedik meg a két főhős, az apacsok főnökének fia, Winnetou és egy vasútépítő társaság mérnöke, Old Shatterhand. Amikor a fiatal indián rájön, hogy a fehérek megszegték a velük kötött megállapodást és a síneket az apacsok földjén vezetik át, először megpróbálja békésen rendezni a területvitát. Kiderül azonban, hogy nem a vasúttársaság a hibás, hanem annak egyik helyi vezetője, aki nem másra pályázik, mint az apacsok aranyára. Mikor megölik az indiánok fehér tanítóját, Winnetou bosszút esküszik. Old Shatterhand kezdettől tudja, mi áll a háború hátterében, de csak nagy nehezen képes Winnetou bizalmát elnyerni, hogy együtt folytathassák a harcot.

Rendező: Harald Reinl
Író: Karl May
Forgatókönyvíró: Harald G. Petersson
Ország: Olaszország
Premier: 1963.12.11.
Több

2022.08.01 Dorkateo

A kornak (60-as évek) megfelelő kedves, naív, egyszerű western.

2020.02.25 indingo

A nagy klasszikus amit többször is megfilmesítettek, de valahogy ezek a régebbiek jobban hozzák a regény hangulatát.

2015.10.27 MethMan

a legelső és a legjobb rész is az összes közül, amiben megismerkedhetünk az összes fontos szereplővel, és az értékrend is kirajzolódik

2019.03.02 Sztyúi

az abszolút top, amit minden szabad szívű férfinek meg kell néznie, lehetőleg még a fiatalkorában. egy alkotás, ami sokunk gyerekkorát határozta meg, és egy igazi legendát alkotott meg.