Bűntudat nélkül

Without Remorse

Brett Gelman
Jodie Turner-Smith
Michael B. Jordan

A kódneve: Mr. Clark. A munka, amit a CIA-nak végez, zseniális, hidegvérű és megkérdőjelezhetetlenül hatékony. De ki ő valójában? A Tom Clancy sodró lendületű története alapján készült film feltárja, miként vált egy átlagos, hétköznapi férfi, John Kelly a CIA különleges ügynökévé, a… Több

Rendező: Stefano Sollima
Író: Tom Clancy
Forgatókönyvíró: Taylor Sheridan, Will Staples
Premier: 2021.04.30. | Amazon Prime Video (2021.04.30.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2024.03.08 Tomipapi

Láttam már jobb filmet is. Túl sokat utazgattak benne. Néha már azt sem tudtam, ki kire lő, vagy kivel verekszik. Néha elveszítettem a fonalat, de egy-egy ismerős arc visszazökkentett. Gyengén derült ki a lényeg, hogy a gazdaság fellendítése volt a lényeg. Mintha nem tudnánk, hogy a pénz mozgatja a világot.

2021.05.05 Eastern79

Unalomba fulladt adaptáció

Tom Clancy 1993-as, azonos című regényén alapuló politikai akció-thriller. A korábbi Tom Clancy filmek közül a Harrison Ford-féle Jack Ryan sztorikat szerettem, ez viszont nagyon sablonosra sikerült, az akciójelenetek semmitmondóak, a történet pedig a könyvhöz képest rettenetesen le lett butítva. Tipikus megyünk, oszt' sz*rrá lövünk mindent és mindenkit film, de legalább a zene jó.

2022.05.07 kabel

Hangulatos akciójelenetek, de teljesen selejt forgatókönyv

Sajnos egy eredeti sztori-elem sincs a filmben, csak olyan dolgok, amik hülyeségek és szembe mennek mindenféle logikával vagy szabállyal.

2021.05.03 stevepisti

Végig egyfajta kettősség érzetem volt, nem tudtam eldönteni, hogy egy közepesen jó akciófilmet vagy egy nagyon gyenge drámát látok. Számomra annyira élesek voltak a váltások, nagyon zavaró volt. Az akciójelenetek nagyon jók, jó közelharcok, lövöldözé... Több

2022.01.02 Fikatours_blogger

Pedig jól indult

Sajnos egyet kell értenem az alattam szólókkal. A történetben egyetlen eredeti ötletet nem fedeztem fel. Ettől még persze lehetett volna jó, de sem a színészek játéka, sem a látvány nem üti meg a ma elvárható szintet.

A film Tom Clancy 1983-as azonos című regényének az adaptációja. Szerző: hp

A Bűntudat nélkül forgatása 2019 októberében kezdődött meg Berlinben. További forgatási helyszínek: Washington D.C., Los Angeles. Szerző: hp

2018 szeptemberében jelentették be hivatalosan, hogy a film főszerepét Michael B. Jordan alakítja majd. A színész két filmre szóló szerződést kötött.Szerző: hp

Keanu Reevesnek 7 millió dollárt ajánlottak a főszerepért, de a színész végül nem vállalat a szereplést. Szerző: hp

Savoy Pictures 2,5 millió dollárért vásárolta meg a megfilmesítés jogait.Szerző: hp

(2021. 05. 06.)
Hidegháború újramelegítve
Hibái ellenére a Bűntudat nélkül legnagyobb erénye az, hogy legalább akciófilmként jól működik, miközben egy fokkal jobban emlékeztet a valóságra, mint a műfajban megszokott politikamentes, eszképista látványfilmek vagy a teljesen egyoldalú, militarista bosszúfantáziák. Több

Értékelés: 6.5/10
(2021. 05. 08.)
Tom Clancy nevét manapság a legtöbben valószínűleg a videojátékok világából ismerhetik, hiszen a nevével fémjelzett brand alatt olyan nagysikerű franchise-ok láttak napvilágot, mint a Splinter Cell, a Ghost Recon, a The Division és a Rainbow Six. Ez utóbbi szériához kapcsolódik a Stefano Sollima által rendezett Bűntudat nélkül, ami John Clark, a ma... Több