Közösség

Vélemény:

 

83 Carter edző

(2005)

7/10

 
Ahoj poplacsek   2023.06.11 19:34
0

Ha nem Samuel L. Jackson lenne a főszereplő, akkor ez is csak egy lenne a szokásos „csürhe csapathoz kemény edző érkezik, aki felkavarja az állóvizet, eredményes lesz, és nem csak a csapatot rázza gatyába, de jobb világot teremt a helyi közösségben is” filmek közül. Vagy a „jön egy jó tanár és szárnyakat ad a diákjainak” filmek közül, ami ugyanaz. Igaz, így se rossz, de olyan nagyon jó se, hiszen kiszámítható, kliséktől se mentes történetet láthatunk. Ami mégis kiemeli az átlagból, az Samuel L. Jackson tehetsége. A játékidő lehetne egy fél órával rövidebb. Samu Jackson nyakkendői hihetetlenül szórakoztatóak, a forgatás évéhez képest hat-nyolc évvel korábbi divatot követnek, abból is a bénább irányzatokat (főleg a film első felében, a második felére valahogy javul az ízlése, de csak egy picit). Mivel életrajzi ihletésű a film, nem tudom, lehet, hogy az eredeti edző is a rettenetes nyakkendők szerelmese volt. A film elején feltűnt a Music Television logója, miszerint MTV (nem a királyi, hanem a zenei) produkciója. Nem tudom eldönteni, hogy csak ennek fényében éreztem-e csak úgy, hogy a szükségesnél több hangsúlyt kaptak a kortárs gettózenék, vagy tényleg így volt. Bárhogy is, összességében megnézésre ajánlható a produkció.