Közösség

Vélemény:

 

66 Minden. Mindenhol. Mindenkor

(2022)

Minden. Mindenhol. Mindenkor

 
Jocpappa   2023.08.01 12:54
0

Feladta a leckét ez a film, nem egyszerű írni róla... El kell ismernem, hogy zseniális, nagyon kreatív, nagyon mély, nagyon összetett, nagyon egyedi. Elképesztően extra, hihetetlen, hogy ilyen filmeket készítenek az emberek. 2022-ig kellett várni, hogy egy ilyen jellegű mozi megszülethessen. Végtelenül elborult, rettentő fura és abszurd, mégis elképesztően aprólékos és összetett. Ugyanakkor számomra már fárasztó/idegesítő volt, azt a humort és stílust képviselte, ami tőlem nagyon távol áll. Ha pár évvel ezelőtt, rottyra szívva néztem volna, ez lett volna életem filmje, kiplakátoltam volna vele a házat, és mindenkinek ajánlgatnám. Mostani fejjel inkább csak zavart, fárasztott. Nem jön át ez a stíl, és inkább tartom túlzásnak, mint szórakoztatónak. Ezenkívül pedig szerintem túlnyújtották, sokszor unalmasnak is éreztem. 10/8-at adok a megvalósítás és az ötlet miatt (mert tény, hogy extra minőségi film), de ha az a kérdés, mennyire szórakoztam jól, vagy mennyire ajánlom tovább, akkor 10/6.