Dűne

Dune: Part One

Supernatural Movies
2021/10/21

Egyszer olvastam valahol, hogy a Dűne az tulajdonképpen Star Wars, csak felnőtteknek. Látva ezt a 155 percet, ez a kijelentés egyelőre még nem teljesen egyértelmű, de határozottan jó az irány. Több

Roboraptor
2021/10/22

Értékelés: 8.5/10
Frank Herbert Dűnéje méltán a science fiction irodalom egyik legünnepeltebb regénye annak klasszikus toposzaival, kifordításaival, bolygókon átívelő intrikáival és ezeregy részletet rejtő háttérvilágával. Az összetett regényfolyam adaptációjába az elmúlt évtizedek legnagyobb alkotóinak tört bele a bicskája, köztük Alejandro Jodorowsky-nak és David Lynch-nek. Több

KULTer.hu
2021/11/01

A jó és a rossz közötti út lerövidítése
Egy filmrendező számára mi sem tűnhet egyszerűbbnek, mint olyan regényt adaptálni, amelyben előbb-utóbb minden karakterről és cselekedetről eldönthető, hogy jó vagy rossz. Ugyanakkor mi sem tűnhet nehezebbnek, mint olyan regényt adaptálni, amely köré kultusz fonódott, és amely számos más, adott esetben szintén kultikus mű alapjává vált. Több

Vox.hu
2021/11/01

A Dűne hatalmas moziélmény, ami annyira eltömíti az érzékszerveinket, hogy közben néha arról is elfeledkezünk, valójában egy hollywoodi biztonsági játékot kapunk a szokásos összetevőkből, ráadásul a két és fél órás játékidőből másfél elmegy a világ és a karakterek bemutatásával, és amikor már épp elkezdenénk ráhangolódni a sztorijára, véget is ér. Ez azonban a vászon előtt nem, inkább csak a moziból kifelé menet zavarhat bennünket. Több

Kultúrpart.hu

A nagyság átka
A Dűne tehát egyszerre siker és csalódás, bravúros és óvatos, megkérdőjelezhetetlen és mégis a létjogosultságért küzdő. És akármennyire is izgalmasak az efféle mozgóképes ambivalenciák, Denis Villeneuve-nek ettől csak erősebb munkái akadnak. Több

Revizoronline.com

A jó tanuló felel
„És ez még csak a kezdet” - mondja Zendaya Csanija a film végén, és ezt mintha Denis Villeneuve üzenné nekünk. Mi pedig várunk türelmesen, és esélyt adunk a folytatásnak, ami remélhetőleg elkészül, mert ha nem, a félbehagyott mese csúnya emlékként fog élni mind a rajongók, mind a rendező emlékezetében. Több

Kortárs Online

Bukás elleni litánia
A regényben olvasható félelem elleni litánia ezúttal a bukás elkerüléséhez szükséges rimánkodás metaforája. Jobb legyinteni az aktuális adaptációra és az azt övező, lassan két éve tartó mesterséges hype-ra: a regénytrilógia ihletett lapozását úgysem pótolják. Több

Cornandsoda.com
2021/11/01

Újat nem mutat, de így is élvezetes
Azzal talán kár is a kedves olvasót fárasztanom, hogy a színészi munkákban nem lehet hibát találni. Egy olyan színészgárdától, mint Javier Bardem, Jason Momoa, Josh Brolin, Timothee Chalamet, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, és Zendaya, akiket Villeneuve rendezése és forgatókönyve fog össze, nem is vártunk e Több

jerrycomovie
2021/11/06

Értékelés: 6.5/10
Dune (2021)
Leszögezném, hogy Denis Villeneuve szerintem egy nagyon tehetséges rendező, ritka stílusjegyekkel, a lassú, kimért és precíz történetmeséléshez elengedhetetlen tehetséggel. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!