Bárány

Lamb

Vox.hu
2021/08/13

Jóhannsson nem áll meg a „bizarr család” tematikánál, a nézőkre várnak még további döbbenetes fordulatok, amelyek a misztikus horror irányába viszik el a sztorit, és még a csodagyerek ontológiáján is kellőképpen meg fogunk hökkenni. Több

Cornandsoda.com

Egy groteszk Megváltó
A Bárány végső soron egy misztikus dráma, egyfajta modern kori izlandi népmese. Lassú, fanyar és zavarba ejtő humora van, és olyan kérdéseket próbál feltenni, amire nem biztos, hogy mindenki válaszokat akar találni. Azok, akik kedvelik az európai művészfilmek hangulatát és tempóját, mindenképpen élvezni fogják. Több

Revizoronline.com

Felemás modern apokrif
Az izlandi rendező filmje saját emlékeiből táplálkozik. Nagyszülei ugyanúgy állattartó életmódot folytattak, ahogy a film hősei. A szigetország életformája megfelelően konzerválta a több száz éves szokásokat, a rendező-forgatókönyvíró pedig felismerte az ebben rejlő lehetőségeket. A film viszont stílusában nem ér fel a tartalomhoz, így felemás érzésekkel távozik a néző a moziból. Több

Artsomnia
2021/08/19

Misztikum Izlandon
Amikor hazajövök egy-egy filmről, a család érdeklődésére néha csak annyit válaszolok, hogy „Érdekes volt”, amire a standard kérdés mindig az, hogy „Tényleg érdekes, vagy úgy érdekes, mint mikor a nagyi megkérdezi, hogy milyen az új ruhája?” Attól tartok, ez inkább a nagyi ruhája volt. Sok szépet és jót elmondtam a fentiekben a Bárányról, pedig igazából annyira nem tetszett. Aki szeretne egy jó nagyot tűnődni, miközben csodás tájakon vérfagyasztó nyájakat nézeget, üljön be rá nyugodtan. Több

KULTer.hu
2021/09/06

Állati család
Zsánerfilmes és szerzői babérokra is tör az izlandi rendező debütmunkája, ám az önmagukban valamelyest ütőképes részek sajnos több mint száz perc során sem kovácsolódnak egésszé: a Bárány meghökkentően, elgondolkodtatóan próbál midcult-hibrid lenni, de csak feszengésre késztet és zavarba ejt. Több

Dunszt.sk
2021/09/20

Anyaság-horror
A Bárány tehát végső soron olyan alkotás, amely bár tele van jó ötlettel, inkább egy kihagyott lehetőségként, valaminek az ígéreteként könyvelhető el. Ettől függetlenül azonban némileg több rutin birtokában mindenképpen érdemes lesz majd figyelni Valdimar Jóhanssonra a későbbiekben. Több

Creepyshake.com
2021/11/25

Értékelés: 6.8/10
Bár néha még ahhoz képest is vontatott és unalmas lehet, amiből csak kis időre tud felrázni pár furcsább pillanat. Illetve a bárány jövevény minden egyes felbukkanása. Az elvontabb művek szerelmeseinek mindenképp érdemes tenni vele egy próbát, mindenki más viszont óvatosan közeledjen hozzá, és mielőtt belevág, legyen tisztában vele, hogy mi elé is ül le. Több

jerrycomovie
2022/01/05

Értékelés: 6.5/10
Lamb (2021)
Szerintem egyértelmű, hogy a film körül sokkal nagyobb a hype (már ha nagy hype az, hogy néhány fórumon szóba hozták a filmet és felmagasztalták, milyen érdekes koncepció, és a kollégám is szuperlatívuszokban méltatta a csavaros befejezést) mint amit megérdemel, még akkor is, ha egy kifejezetten hangulatos kamaradrámáról beszélünk. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!