Robotálmok

Robotálmok

Robot Dreams

Miután a robot a munka ünnepén, a tengerparton tett kirándulás során berozsdásodik és a homokba ragad, a kutyának a legjobb barátja nélkül kell folytatnia az életét.
Barátságuk emléke azonban megmarad, és ahogy telnek az évszakok, az állat megpróbálja betölteni a legjobb barátja elvesztése… Több

Rendező: Pablo Berger
Író: Sara Varon
Forgatókönyvíró: Pablo Berger
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2024.04.25.
Forgalmazó: Vertigo

KULCSSZAVAK

2024.04.26 hunluke

Amindenit, tudtam, hogy ez a mese nagyon jó lesz, de hogy ennyire jó, arra nem számítottam. Nagyon mélyenszántó és egyben felemelő történet. Biztos, hogy még meg fogom nézni.

2024.04.25 eliasgyorgy

Szerintem ez az a mese, amit mindenkinek látnia kell, mert ez minden korosztálynak tud valami mondani.

Mivel a filmben nincs párbeszéd, a szinkronszínészeket ugyan feltüntetik, de nem társítják egy meghatározott karakterhez. A színésznek valójában nem beszélnek, csak hangokat adnak ki.Szerző: csd

Kutya hálószobájának ablakában négy robotjáték van: C3PO és R2D2 a Star Wars sorozatból, Robbie, a robot a Tiltott bolygóból (1956) és Mazinger Z a Majingâ Zetto című tévésorozatból (1972).Szerző: csd

A film korai szakaszában a kutya egy táskát cipel, amelyen egy logó van. Ez a logó valójában Naranjito, az Espana '82-es labdarúgó-világbajnokság kabalája.Szerző: csd

(2024. 03. 22.)
Álmodnak-e az androidok örök barátságokról?
A Robotálmok (Robot Dreams) megérdemelten lehet ott a legjobb animációs filmeknek járó Oscar-díjért folytatott versenyben. Pablo Berger megkapó vizualitással vitte vászonra Sara Varon azonos című képregényét, amiben egy kutya és egy robot furcsa barátságának lehetünk tanúi. Az egyszerre cuki, mégis keserédes film persze ennél többet is tartogat. A ... Több