Szárnyas fejvadász 2049

Blade Runner 2049

Vox.hu
2017/10/05

A Szárnyas fejvadász 2049 elapasztja a szavakat, kiszárítja a torkot, s egy hatalmas könnycseppet indít útjára az arcon. Ha hagyjuk, elragadja az embert, s olyat mutat kívül s belül, amit elhinni is alig vagyunk képesek, nem hogy befogadni. 100/100 Több

Artsomnia
2017/10/06

A Szárnyas fejvadász 2049 tökéletes továbbgondolása kultikus elődjének, ám kiválóan működik attól fugetlenül is. Minden szinten újat tud mutatni, karakterei, atmoszférája és hangulata újraértelmezik a modern sci-fi definícióját, míg kivitelezésben a filmkészítés magasiskoláját tárja a néző elé. Igazán azonban mély és elgondolkodtató témái emelik az átlag filmélmény feletti magaslatokba. 95/100 Több

Movieaddicts.hu
2017/10/06

Értékelés: 4.5/10
Mindenesetre ez a film még látványpornónak is kevés, vagy sokkal inkább túlontúl hosszú. Csak óvatosan a megtekintésével! 4,5/10 Több

Supernatural Movies
2017/10/12

Értékelés: 7.5/10
Az igaz, hogy részleteiben egy csodálni való művészi teljesítmény a Blade Runner 2049, amit látni kell, de a teljes kép mégsem tudott lenyűgözni, és ez az állításom úgy gondolom akkor is állna, ha történetesen nem láttam volna az első részt (vagy 10x). Azt sem tartom valószínűnek, hogy klasszikus lesz belőle, de ezt úgysem én, hanem az idő dönti majd el. 7,5/10 Több

Smoking Barrels
2017/10/18

A megnézésre is minden kedves olvasót bíztatok, mert van annyira egyedi és különös élmény, hogy megérje elmerülni benne. Jómagam is újra meg fogom tekinteni, hátha jobban átlátom, de addig 7/10-nél többet nem tudok adni rá. Több

Smoking Barrels
2017/10/18

Értékelés: 8.5/10
Így pedig a Szárnyas fejvadász 2049 nem pusztán az év egyik legmaradandóbb filmje, de olyan kiváló folytatás is, amilyet ritkán látni manapság.

8,5 elektronikus bárány a 10-ből Több

Dunszt.sk
2017/10/23

A Blade Runner(ek) érzéki tájai
A Blade Runner 2049 rengeteg mindent tudatosít és felkínál a science fiction film működésmódjából. Ugyanakkor olyan folytatás, amely emléket állít előzményének, de annak megoldásait nem hagyja nyugvópontra jutni. Felidézi az 1982-es élményt, de képes azt megtoldani, továbbvinni, és ezzel eléri azt, ami csak nagyon kevés második résznek sikerül, úgy köti le a néző érzékeit, hogy közben maximálisan reflektálttá teszi azt az érzelmi-érzéki állapotot, amelyet anno a Blade Runnernek köszönhettünk. Több

Supernatural Movies
2017/11/24

Szárnyas Fejvadász 2049
A Szárnyas fejvadász 2049 az első rész replikánsa. 7/10 Több

Dewer
2018/03/24

A Szárnyas fejvadász 2049 -et egyáltalán nem javasoljuk a mozgalmas, akciódús filmek kedvelőinek (ők falra másznának tőle) és az elgondolkodtató, gazdag mondanivalójú filmekre vágyóknak sem. Leginkább a Ryan Gosling fanok járnak jól a megtekintésével, ha bedobnak előtte egy kávét (esetleg energiaitalt) elalvás ellen. Értékelésünk: 4 / 10 Több

Csokiduda
2018/04/20

Sci-fi rajongóknak kötelező darab. No persze nem az újdonsült sci-fikben kell gondolkodni, hanem tényleg a tudományos-fantasztikusban. Azt a kategóriát viszont tökéletesen hozza. Lézerkardozást, repülő űrlények, űrhajós üldözést ne várj! Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!