Vérmesék

The Family

2022.06.22 Master

Luc Besson fekete vígjátéka

Luc Besson, akit a top rendezők egyikének tartok, ezúttal (2013-ban) egy fekete vígjátékot készített, mely Robert De Niro, Michelle Pfeiffer és Tommy Lee Jones főszereplésével szórakoztató sztorit mutat be rengeteg helyzet-komikummal. Kapunk izgalmakat is, főleg a film utolsó harmadában, amikor egy komplett maffia-leszámolást nézhetünk végig. A helyszín Franciaország, egy normandiai kisváros, ahol tanúvédelmi program keretében egy maffiacsaládot rejtenek el. Apa, anya, kamaszlány és kamaszfiú, akik mindannyian kivívják a maguk elismerését, igaz erőszakkal. Én jól elvoltam ezzel a filmmel, nálam 70%-os.

2016.08.07 mamiéstöti2

Ötletes film egyedi megoldásokkal, szokatlanul pazar szereposztással. Kicsit vontatott, de nem panaszkodhatok.

2022.04.30 dailyfilmsan

Maffia film kicsit másként. Nem komoly, tele van fekete humorral. Bírtam, bár nem egy túl mozgalmas film, de azért meg van a maga hangulata és stílusa. Egész jó.

2017.05.20 Szilonka

Sztárparádé rém gyenge sztorival. Az aslapsztori felvázolásán kivűl alig történt benne valami, olyan felületes volt. Egyszer megnéztem, de többször nem vágyom rá.

2017.04.17 indingo

Sajnos a legtöbb poént - maradva a filmnél - lelőtték már az előzetesben. Sokkal többet vártam ettől a filmtől. Izgalmas végképp nem és még nevetni se tudtam rajta.

2017.12.10 Deku

Furcsa hangulata volt a filmnek de ez a furcsa hangulat számomra meggyőző volt. Maga a film egész aranyos kis hangulatot teremt maga körül és ettől kapja meg az egész báját.

2019.05.31 Ms. Akárki

Robert De Niro egyik legjobb filmje. A visszavonult maffiózó családjával elbújva tanuskodásra várva... ez már csak bonyodalmakkal folytatódhat és nem is tévedtem. Rendkívül pörgős film és érzelmes, ahogyan egymást próbálják megvédeni és megmenteni. Kiváló kikapcsolódás.

2017.11.21 Bazzzsi

Kicsit egysíkú a története. A család régi nagy balhéjaiból lehetett volna benne egy-két jelenet. Hiányoltam az akciójeleneteket, a végén volt pár perc, de előtte kicsit unalmas.

2018.07.23 Norbi

Hangulatos film, nem tudnám megmondani, hogy pontosan mi a műfaja, kicsit olyan mintha mindenből egy kicsit vettek volna, néhol vicces, néhol komor...mindenesetre kötelezően ajánlom.

2016.05.20 VvV

Nem igazán sikerült alkotás, minden valamire való jelentet ellőttek az előzetesben. Nem jött be.

2020.12.05 Ildikó Bacskai

Ez egyébként egy nagyon jó film, amiben Pfeiffer benne van, eleve nem lehet rossz... csak éppen hangulat is kell hozzá, és amikor én megnéztem, már éppen nagyon untam az agyonerőltetett maffiózó stílust és a hervasztó keménykedést. Pedig a történet e... Több

2017.07.22 Lonka

Olyan hétköznapi lett a sztori olyan értelemben, hogy kiszámítható volt az egész. Szereposztása említésre éltó, de sokkal többet vártam tőle, kár volt érte a mozijegy.

2019.01.30 Timcsi

A története nekem tetszett, remek páros volt deNiro Pfeiffer. Különleges hatást keltett a humoros történetbe ágyazott krimi.

2017.01.13 Gigi

Végig billegett nálam a film a jó és a ki kellene kapcsolni között. Ami megmentette, és a jó felé billentette, az a humor és Robert De Niro játéka. Ő képes bármilyen filmet elvinni a hátán, most is ez történt.