Közösség

Vélemény:

 

44 Maró eső

(2023)

Ökológiai sci-fi világváge hangulat csepegtetve

 
Bafam   2024.04.18 07:26
0

Kedvelem a katasztrófafilmeket. Jó párat megnéztem már mozis pályafutásom során. Volt köztük árvíz, özönvíz, tornádó, hurrikán, atomvillanás, vírus és vad darazsak. De ez a mostani egy egészen új, egészen más, mint az eddig megszokott sorscsapás, és ez nem más, mint a mindent elpusztító savas eső. Megnéztem ezt a filmet, és azt hittem, az ötlet jó, de miért is jó? Miért ragaszkodnak a rendezők ahhoz, hogy a hülye tinédzserek hülyék legyenek? Úgy tűnik, ez egy 2000 utáni dolog, ahol a tinédzserek idiótáknak tűnnek, így kell beállítani őket valami oknál fogva. A globális felmelegedésről stb. szóló modern katasztrófafilmekben az emberek nyávognak erről-arról, de mit várnak. Ők okozták! Őszintén szólva mindent megérdemlünk, ami velünk történik. Szeretnék pozitívabban viszonyulni a jövőhöz, de amíg a korrupció és a kapzsi emberek jól irányítják ezt a bolygót, ez a filmes téma lehetne egy norma, egy irányvonal! Egy jó filmnek olyan karakterekkel kell rendelkeznie, akiknek szurkolunk. Attól tartok, ebben az egyben nem törődtem velük, nem szorítottam értük annyira, hogy túléljék! A filmet mindenesetre túléltem.