A tégla

The Departed

2018.11.22 harnas1207

Elsőre nem tudtam megkülönböztetni a két szinészt a filmbe. Majd pár év múlva újra megnéztem és hatalmas élmény volt. A sztori 10 ből 15!

2015.05.11 hsanya182

Többször nézős film. Nagyon jók a szinészi alakítások, nagyon jók a szereposztások és a karakterek. Jó kis gengszterfilm!! A rendőrök oldalán is vannak beépített emberek, így tud csak a gengszter oldal is hatékony lenni. Érdemes megnézni, nagyon jó csavar van a végén, döbbenetes, nem megszokott. :)

2016.03.09 citizenfour99

Remek történet, teli csavarral, abszolút nem kiszámítható, legalábbis számomra nemvolt az. Szerintem DiCaprio-nak már itt is járt volna egy Oscar, abban egészen biztos vagyok, nagyszerű jelenet mikor a psychiátere írja fel neki a bogyókat ahogyan meg... Több

2018.12.28 VvV

Remek szereposztású film és a színészek makulátlanul azonosultak a karakterekkel. A története fordulatokkal teli és izgalmas.

2018.01.19 rainman

Ezzel a szereplőgárdával és rendezővel művészet lett volna elrontani ezt a filmet. Szerencsére nem is sikerült! Az egész darab egy macska-egér harc, szinte tapintható feszültséggel. Körömlerágós feszültség. A film végi lezárás, s vele a feszültség fe... Több

2017.02.13 MKristijan

DiCaprio egy olyan filmje amire azt hittem már láttam korábban, de mikor véget ért rájöttem hogy nem, én ezt még nem láttam, és hogy mekkora film ez már! Tele csavarokkal, izgalmakkal és semmi időpocsékolás.

2015.06.04 Dodi

Nekem ez a film nem jött be, pedig nagyon szeretem az ilyen típusú elgondolkodtató, csavaros történeteket. Mégis azt kell, hogy mondjam valamiért nem az igazi. A színészek kiválóak, ezért kap közepest.

2024.03.16 Ultron

Bár sokan el vannak ájulva tőle, de nekem akkor is irreális gagyiság ez a film

Harmadszor is nekifutottam ennek a filmnek, mert annyira el van tőle ájulva mindenki, de harmadjára is egy idegesítő, irreális, unalmas, teljesen mesterkélt és szürreális zagyvaság, ami az ír és olasz maffiákat akarja bemutatni valami hollywoodi balfék szerint, akinek dunsztja sincs arról, hogy milyen a nyakkendős alvilág. Egy egész seregnyi sztárt pakoltak bele Alec Baldwintól Jack Nicholsonon, Mark Wahlbergen és Matt Damonon keresztül egészen Leonardo DiCaprióig, de így együttesen sem teszik élvezetessé ezt az egész katyvaszt. Még Martin Scorsese rendezése sem (bár ő mindig is a leginkább túlértékelt amerikai direktorok közé tartozott). A tégla egyszerűen unalmas, és az ember egész végig érzi a sejtjeiben, illetve zsigereiben, hogy hamis a dolog, mert az életben nem viselkednének így a valódi maffiózók. Szerintem nem kértek fel alvilági fickókat egy kis szakmai lektorálásra, vagy ha felkértek, akkor félrevezették a stábot, és később jót röhögtek rajtuk (no meg a fél világon). Nálam két csillagot ér, harmadszorra is. Elnézést azoktól akik odavannak érte.

2019.04.05 MidoD7

Szimplán ez közepes szintet ütött meg az én szememben. Egyszer megnézhető, de nem dobja el az agyát az ember tőle sajnos. Valahogy túl unalmasra sikeredett a történet.

2018.08.23 kevelin

Caprio egy újabb filmje ami Oscarért kiált (a mai napig nem értem miért azért a botrányosan rossz Visszatérőért kapta meg. nagyon jó kis thriller a műfaj ranongóinak feltétlenül ajánlom

2021.10.20 stewie_griffin_2005

Jó film, bár rám nem gyakorolt akkora hatást, de érdemes megnézni, a színészek kiválóak, a története is jó, talán picit túl hosszú, de ennyi. Jack Nicholson tényleg az a színész, aki a pozitív és a negatív figurákat is jól hozza. A zenék is jók benne. Nálam 8/10.

2024.02.20 Schumy1

Lehet, velem van a baj, de nekem ez nem jött át, pedig próbálkoztam vele párszor.

2015.05.03 Zsceeeka

Bár remake, ettől függetlenül teljesen méltá híres film, én végig izgultam, a színészek nagyon-nagyon jól el vannak találva, talán rajtuk is múlik az egész, bár a történet is jól ki van találva. Nálam többször nézős.

2019.01.04 szabomarc

Valószínűleg bennem van a hiba, mert ahogy látom meg hallom a legtöbben szeretik, de én valahogy nem tudtam végignézni. A szereposztás miatt adtam két csillagot, de engem valahogy nem sikerült megfogni a történettel. Pár év múlva talán teszek még egy próbát, hátha érek hozzá.