Uncharted

Uncharted

2022.02.16 Gábor390920

A játékot nem ismertem korábban, így csak a film előzeteséből számítottam egy izgalmas kalandfilmre, amit meg is kaptam. Remek látványvilág, szuper akciójelenetek és fordulatok követik egymást a történet előrehaladtával. A filmvégi hajós üldözés pedi... Több

2022.07.19 Képkockák

Bár a szereplőválasztás érthetetlen az eredeti karaktereket tekintve, jobban belegondolva arra enged feltételezni, hogy egy trilógiát akarnak legalább csinálni, ami az eddigieket látva, biztosan hozza legalább a gyengének számító Indiana Jones 4 szin... Több

2022.03.14 Alexa

Szórakoztató és könnyed kalandfilm

Aznap épp egy ilyen stílusú, könnyed filmhez volt hangulatom, úgyhogy számomra nem okozott csalódást, de az is igaz, hogy nem voltak vérmes reményeim. A történet jól fel van építve, de kellően kiszámítható a nagy része, kicsit lassan indul be. Bár a végefelé azért van 1-2 váratlan történés. Adott egy árva testvérpár, amelyből a fiatalabbat játsza Tom Holland. Mark Walhberg pedig a bátyjának a barátja, aki nem feltétlen önzetlen okokból kéri az öcsikét, hogy segítsen megtalálni Magellán aranyát. Ehhez jön még egy milliárdos spanyol család, egy pszichopata harcias amazon és egy kevésbé pszichopata, ám annál kétszínűbb másik kincskereső nő. Az egész csapat egymással verseng, és próbálják mihamarabb megfejteni a kincs rejtekhelyét és megszerezni azt. Van ebben rejtély, kaland, akció, gyilkosság és humor is! Személy szerint sokkal jobban tetszett, mint a Dwayne Johnson-os vígjátékok... ennek egész jó keretet adtak. Bár itt több vér is folyt. :) Látványos és élvezhető film, valószínűleg lesz folytatása is.

2022.05.17 BoBamburg

Könnyed és laza hollywoodi mozi. Igazából pont az a fajta film, ami leköti a nézőt arra a két órára (és nem csak azokat, akik ismerik a játékot). Persze, bele lehet kötni dolgokba a játékkal kapcsolatban, de szerintem felesleges. Teljesen korrekt feldolgozás ez.

2022.09.18 sptt

Alapvetően egy jó kalandfilm, néhány poénnal, jó képi megjelenéssel, de váratlan fordulatok és kiemelkedő színészi játék nélkül. Élvezhető kis nyári limonádé, se több, se kevesebb. 6/10

2022.06.01 Fikatours_blogger

Feltérképezhetetlen

Tulajdonképpen volt benne minden, ami egy mai kalandfilmhez szükséges. Nagy adag Nemzet aranya, egy kis A Da Vinci-kód és egy csipet Indiana Jones is. Bevallom, engem mégis untatott.

2022.02.23 jfruzsi97

Nagyon látványosra és izgalmasra sikerült. Játszottam a játékkal is, csak reméltem, hogy legalább egy kicsit hasonló látványvilág tárul elém a filmben is. Valamennyire talán sikerült is. Néhol humoros, néhol komoly volt. A sztori jó, folytatást könnyen lehet hozzá tenni.

2022.02.20 himi85

Modern kincskeresős kalandfilm jópofa poénokkal fűszerezve

Az Uncharted videójátékon csak nagy vonalakban alapuló "A nemzet aranya"-szerű új, nagy költségvetésű kalandfilm végre bemutatásra került, s a műfaj szerelmesei egyáltalán nem fognak csalódni a film láttán. Látványos, poénos, pörgős akciókaland szüle... Teljes kritika

2022.03.01 Lóri Ádámcsik

Popcornmozi

Egy korrekt popcornmozinak mondanám. Követhető történet, humoros szereplők, főellenség, kalózhajók, kincs. 1x teljesen nézhető.

2022.03.26 kevelin

Vicces is, jóképű is, kicsit izgalmas is, látványos, kiszámítható. Aki nem játszott a játékkal, annak feltétlenül ajánlatos. A lezárás elég nyitottra sikeredett, remélem, lesz folytatása.

2022.11.11 uniterra

Felnőttek figyelem, KÖLYÖK SAROK! Számítógépes játék imitációja.

2022.03.05 Filmflash

Látványos kalandfilm két jó fej színésszel

El kellett gondolkodnom azon, hogy egyetlen mondatban hogyan jellemezném ezt a filmet, míg végül az jutott eszembe, hogy az Uncharted két erőssége a látvány és a két főszereplő, Mark Wahlberg illetve Tom Holland. Így végül a "látványos kalandfilm két jó fej színésszel" lett a befutó. Mert kalandokban aztán van részünk, kicsit Indiana Jones, kicsit Nemzet aranya, kicsit pedig Titkok könyvtára stílusban. Adott két tényleg jópofa fickó (köztük vagy 25 év korkülönbséggel, ami egyáltalán nem látszódik) és egy csinos indiai nő (Sophia Ali) akik a XVI. századi Magellán aranyának felkutatására indulnak. Közben nyomukba ered egy banda, akik sajnos kicsit sem tűnnek félelmetesnek, noha Antonio Banderas vezeti őket. Meglógnak és néha még egymást is kijátszva megkeresik a kincset a Fülöp-szigeteken. Az utolsó 20-30 perc egészen lenyűgöző látványvilágát tekintve és erősen felhúzza a film színvonalát. Tőlem a végeredmény, Ruben Fleischer rendezése erős 80% -ot kap az említett látványosság és a két színész miatt. Ajánlom a kalandfilm kedvelőknek.

2022.03.12 KCintia

Nem is tudom...

Eléggé vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban, és szerintem ha nem moziba láttam volna, akkor eggyel kevesebb pont is járna neki. Kedvelem a két színészt, és így azt hittem, majd valami humoros párost kapunk, de egy-két jó poén volt számomra és ki is fújt. Volt néhány remek akciójelenet benne, néhány jó pillanat, de az egyik felem azt érzi,hogy unalmas volt, a másik részem pedig, hogy jó. Összességében lekötött, de a vége felé már vártam, hogy tényleg vége legyen... nem volt akkora cucc, mint amit vártam.

2022.03.15 herkedavid

Majdnem zseniális, de...

Tom Holland egyre több filmben mutatja meg színészi tehetségét, ahogy itt is jól hozza a főhős karaktert, már majdnem egy Lara Croft-szintű kincsvadász filmben. A történet jó, gyorsan halad, a látványra se lehet panasz igazából, viszont van benne két-három olyan jelenet, amik nálam azért a wtf-faktort kicsit kiakasztották. Nem akarom részletezni, mik ezek, mindenki döntse el maga. Érdemes moziban megnézni, szerintem megéri az árát, és mivel folytatása lesz, így egy bevezetésnek teljesen jó, már-már zseniális.