
Érdekességek (10)
A film összbevétele 769 679 473 dollár volt (imdb.com).
A modern bárka ötletet Noé bárkája ihlette.
A filmben szereplő szupervulkán a valóságban is létezik.
A filmet egy maja jóslat ihlette.
A Yellowstone parki óriás vulkán valóban létezik. 100 éven belül kitörhet, melynek következtében nem csupán a környező erdő pusztulna el, de megváltozna bolygónk éghajlata is.
Wisconsint háromszor említik a filmben, mivel Michael Wimer, a rendező munkatársa és barátja, illetve a film egyik producere onnan származik.
A rendező Roland Emmerich azt állította, hogy ez az utolsó katasztrófafilmje, ezért belepakolt mindent, amit lehetett.
Hasonló filmek
A főszereplő nevét – Jackson Curtis – a rapper 50 Cent polgári neve ihlette (Curtis Jackson). A rendező, Roland Emmerich nagy rajongója a zenésznek, és róla szerette volna elnevezni a fő karaktert.
A filmben 2012 októberében New Yorkot szökőár árasztja el. A való életben New York egy része 2012 októberében a Sandy hurrikán miatt került víz alá.
A filmet betiltották Észak-Koreában, mivel a 2012 Kim Il-Szung születésének 100.évfordulóját jelöli. Több embert is letartóztattak azért, mert kalózmásolatokon nézték a filmet.