Madison Megye hídjai (A szív hídjai)

The Bridges of Madison County

A regény filmes jogait 1991 végén vásárolták meg 25 000 dollárért, még mielőtt azt közzétették volna. Szerző: dailyfilmsan

Bruce Beresford volt eredetileg a rendező, de mikor kiderült, hogy Francescat angolnak akarja ábrázolni, a stúdió nem engedte ezt, és elhagyta a produkciót. Így került Clint Eastwood a rendezői székbe.Szerző: dailyfilmsan

A filmet harminchat nap alatt forgatták le.Szerző: dailyfilmsan

A film Robert James Waller "Madison ​megye hídjai" című regénye alapján készült. A filmváltozat „A szív hídjai” címen futott nálunk, szerintem teljesen értelmetlenül, csupán nézőcsalogatóbbnak vélték. Az írás hangoskönyv formában is élvezhető Bánsági Ildikó felolvasásában/előadásában.Szerző: Berto49

Robert Redford is számításba jött mint a film rendezője és főszereplője. Szerző: rbernadett

Francesca háza 2003. október 6-án égett le egy gyújtogatás következtében, egy évvel azután, hogy a Cedar híd megsemmisült. Szerző: rbernadett

A tanya, amit a filmben használnak, már 30 éve elhagyatott volt, amikor a látványtervező Jeannine Oppewall és művészeti igazgatói, Charles William Breen és William Arnold teljesen helyrehozták. Szerző: rbernadett

Catherine Deneuve, akinek kapcsolata volt Clint Eastwooddal a való életben, részt vett egy maghallgatáson Francesca szerepére. Szerző: rbernadett

A filmet időrendi sorrendben forgatták. Szerző: rbernadett

Meryl Streep állítólag megközelítőleg 9 kg plusz súlyt szedett fel, hogy eljátszhassa a középkorú háziasszonyt. Szerző: rbernadett