A szövetség

The League of Extraordinary Gentlemen

A filmben 55-en haltak meg.Szerző: Norbi

Allan Quatermain, Nemo, Jekyll és Hyde, Dorian Gray és Moriarty professzor valamennyien meghaltak a saját történeteikben.Szerző: magyaristvan

Amikor Nemo sofőrje bemutatkozik, azt mondja: "Hívjatok Ishmaelnek!" Ez a nyitómondata Melville Moby Dickjének.Szerző: magyaristvan

A történet 1899-ben játszódik, egy olyan világban, ahol a technológia jóval fejlettebb, mint a mi világunkban.Szerző: ps

Sean Connery korábban olyan filmfelkérésekre mondott nemet, mint a Matrix (1999), A gyűrű szövetsége (2001), tette ezt azért, mert nem értette a forgatókönyvet. Tanulva ebből a hibájából szerepet vállalat a Szövetség (2003) című filmben.Szerző: ps

Naseeruddin Shah egy karate mesterrel gyakorolt, hogy kaszkadőr nélkül tudja vállalni az akciójeleneteket.Szerző: ps

Mina Harker szerepét eredetileg Monica Bellucci játszotta volna, de a színésznőnek le kell mondania a szerepet más elfoglaltásgai miatt.Szerző: ps

A film premierjét el kellett halasztani, ugyanis 2002 nyarán a prágai árvíz mintegy 7 millió dolláros kárt okozott a film készítőinek.Szerző: ps

Az előzetesben látható jeleneteket forgatták le utoljára.Szerző: ps