
Érdekességek (5)
A film összbevétele 70 600 000 dollár volt (imdb.com).
A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1976-ban.
Redford megvette a készülő könyv filmjogait, és ő javasolta, hogy az újságírók magukat is írják bele a történetbe. Redford nem kívánt szerepelni a filmben, de Warner stúdió ragaszkodott hozzá, csak ebben az esetben voltak hajlandók a filmet finanszírozni. Így végül Redford eljátszotta Woodward szerepét.
A film a Richard Nixon nevéhez köthető Watergate-botrányt dolgozza fel, az ügyet kiderítő két oknyomozó újságíró Carl Bernstein és Bob Woodward által írt könyv alapján.
Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 77. helyen àll ezen a listàban.