Az ötödik pecsét

Az ötödik pecsét

Az ötödik pecsét mint cím utalhat epheszoszi János próféta jövendölésére, amely szerint a végítéletkor feltörik az ötödik pecsétet, és előjönnek azok, akik tudták az igazságot, és mártíromságot vállaltak érte.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az ötödik pecsét a második olyan film, amely Sánta Ferenc művéből készült és Fábri Zoltán rendezett. Az első a Húsz óra című mű és annak filmválozata volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmhez hasznos lehet elolvasni Gelencsér Gábor filmelemzését. Szerző: citizenfour99

A filmet bemutatták az akkori NSZK-ban is, mégpedig 1977 júniusában. A Szovjetunióban 1977. júliusában volt a bemutatója.Szerző: citizenfour99

A film címe bibliai utalás az ún. hét pecsét egyikére. Szerző: citizenfour99

A filmet a A Sunset Limited filmmel szokták egy lapon emlegetni minimalista stílusa végett, pedig a Sunset Limited c. filmet kéne az Az ötödik pecséttel egy lapon.Szerző: citizenfour99

Latinovits Zoltán utolsó filmszerepe (1976. 06. 04-én hunyt el).Szerző: Menyét Ibolya

Baki a filmben: 20:50-nél nyomja a szódát a borhoz, miközben beszél, aztán egyik pillanatról a másikra eltűnik az asztalról a szódásüveg.Szerző: Menyét Ibolya