Stockholm bandája

Stockholm bandája

Barracuda Queens

A film egy fiatal nőkből álló csoport történetét meséli el, akik betöréseket követnek el, hogy szembeszálljanak a nőkkel szemben támasztott elvárásokkal.

(Hupka Adrián)

Ország: Svédország
Premier: 2023.06.08. | Netflix (2023.06.06.)

1. évad - 6 epizód

KULCSSZAVAK

2023.06.07 szemtelen

Gazdag, pezsgős lányok

A címfelirat elmagyarázza, hogy a sorozat igaz eseményeken alapul, ám a történet annyira értéktelen, kiszámítható, nem inspirál semmilyen tudatos gondolatot, hogy ez a közlés sem kelt izgalmat és nem menti meg a produkciót. Egyes aspektusok mégis érdeklődést kelthetnek bennünk, így a 90-es évek nosztalgiája, a divat, a frizurák, az autók és minden utalás abból az időből, ami a filmben látható. Nincs pl. mobiltelefon, ami nagyban nehezítette akkoriban a felderítést, és ez a mai generációnak egyáltalán nem természetes. Üresek a párbeszédek, nincsenek karakterdinamikák, a lánybandában senki sincs, aki szimpatikus szerepet kapott volna, a szülők pedig csak enyhén tanácstalan gazdag pénztárcák. Vagyis a szellős történetben semmi sincs, ami némileg kárpótolná az ürességet. Nekem az operatőri munka is slampos, de ez legyen az én bajom. Sajnos a középszerűség karonfogva kíséri végig a nézőt mind a hat epizódon, a végén sem lepnek meg egy jó ziccerrel. A film jól illeszkedik a megannyi Netflix tartalom igen átlagos teljesítménye közé, ez is könnyű és hamar feledésbe merül.

2023.06.06 Klauka89

Nézhetetlen.

2023.06.05 Kocczos

Nem igazán tudtam eldönteni, hogy jó vagy rossz sorozatot nézek. Voltak jó poénok, a téma érdekes, a csajok nem mindig, de általában megállják a helyüket, viszont helyenként az egész nagyon idegesítő, a poénok erőltetettek és túlzottan is egyértelmű... Több

A film izgalmas aspektusa, hogy nők irányítják. A rendező (Amanda Adolfsson) és az írók (Camilla Ahlgren, Sofie Forsman és Tove Forsman) is nők, és ez lehetővé tette, hogy a történetet női szemszögből beszélhessék el anélkül, hogy nyíltan belemerültek volna a prédikációba. Az alkotók nagy jelentőséget tulajdonítanak a nők közötti kötődésnek, a barátságoknak és a cicaharcos csapatnak való bedőlésnek. Az anyák, akik nélkülözték a házassági boldogságot és örömöt, a házasságukon kívül kerestek utakat, amit természetesen nem sokan tettek meg a múltban. Közel két évtizede anyaság után a nőknek vannak vágyaik, és ezeket elég jól feltárták a sorozatban.Szerző: szemtelen

Alvó kutya
Nyolc tanú