
Érdekességek (8)
A Charité kórház első évadának epilógusából kiderül, hogy Ida lett az első női orvos az intézményben, de fizetést nem kapott a munkájáért. Behring diftéria-szérumáért végül Nobel-díjat kapott. Koch tuberkulinját később diagnosztikai tesztként használták, és munkájáért ő is Nobel-díjat kapott. Paul Ehrlich megalkotta az első gyógymódot a szifiliszre, és 1908-ban szintén Nobel-díjat kapott. Virchow mind az orvosi, mind a politikai karrierjéről híres lett, és kiállt az alapvető német közegészségügyi ellátásért és a növekvő antiszemitizmus ellen.
A három széria öt jelölést kapott és hármat el is nyert Németországban: a kosztümökért, a sminkekért és a főszereplő, Alicia von Rittberg alakításáért.
Az első évadot Sönke Wortmann rendezte, a forgatókönyvet pedig a Grimm-díjas Dorothee Schön és Sabine Thor-Wiedemann írták.
A Netflix a második évadot nem is az eredeti címen adta. Az új cím: Charité at War - Charité a háborúban.
A filmet nem az eredeti helyszínen, a Charité kórázban forgatták, hiszen az ma is működő intézmény. A felvételek Prágában készültek, ahol a Freudról szóló sorozatot is forgatták.
Az évadok nem kapcsolódnak szorosan egymáshoz. A helyszín mindegyikben a Charité kórház, de az első évad az 1800-as évek végén játszódik, míg a második már a II. világháború idején, majd a harmadik évad a berlini fal leomlásának korát ábrázolja.
Hasonló sorozatok
A Charité létező kórház Berlinben. A film teljesen történeti adatokon nyugszik, a kórház valóban világhírű lett az orvosi felfedezések és az orvosképzés kapcsán. Méltán lett megörökítve.