N/A
Szabadíts meg

Szabadíts meg

I dina händer

Amikor a tinédzser Billyt és Dogge-ot beszervezi egy helyi banda, a barátok egy olyan erőszakos világgal szembesülnek, amelytől képtelenek megvédeni magukat.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Alex Haridi
Ország: Svédország
Premier: 2024.04.24. | Netflix (2024.04.24.)

1. évad (2024) - 5 epizód

2024.04.28 szemtelen

Bandák és erőszak

Nem mind arany, ami svéd! Skandináv filmkedvelő vagyok, de ez a feldolgozás már az elején elgáncsolt engem. Brutális és szívszorító a történet, banda, drog, erőszak, halál. Sajnos ez a könyvadaptáció most igen mérsékelt, szinte már sikertelen lett. Talán nem véletlen, hogy a díjnyertes író egy hónappal a sorozat Netflixen való megjelenése előtt úgy döntött, hogy művészi nézeteltérések miatt leveszi a nevét a produkcióból... Ez semmiképpen nem egy szórakoztató sorozat, de fontos a cselekmény, amit kissé nehézkesen mesélnek el az alkotók. Mindössze öt epizódból áll a durva környéken játszódó történet, ami önmagában egyszerű, de a mögötte húzódó igazság nem. Sokkal jobbat vártam!

Malin Persson Giolito díjnyertes írónő kérte a Netflix produkcióját: „Szükséges” eltávolítani a nevemet a „Szabadíts meg” című Netflix-thrillerből. A könyv a csoportos bűnözésről és a gyerekeket gyilkoló gyerekekről szól. Persson Giolito szerint a külvárosi fiatalok csoportos bűnözésének bemutatása vezetett belső konfliktusokhoz a produkción belül, és hozzáteszi, hogy neki és Alex Haridi vezető írónak eltérő elképzelései voltak arról, hogyan kell elmesélni ezt a történetet. Szerző: szemtelen

Ne higgy a szemének!
2021