Francia kapcsolat

The French Connection

2019.04.04 Berto49

A Mikulás

1972-ben nyolc jelölésből – megérdemelten – öt igazán jelentős Oscar-díjat kapott akciófilm, thriller, amely mára már igazi klasszikussá vált. Zsarufilm a javából. A Franciaországból New York-ba csempészett heroin szállítmány után kutat a két kemény rendőr, Jimmy "Popeye" Doyle (Gene Hackman) és Buddy 'Cloudy' Russo (Roy Scheider). William Friedkin szokatlan rendezői munkamódszere az volt, hogy valóságos lelki terror alatt tartva a színészeit, pattanásig feszült hangulatban szerepeltek, mert így érezte hitelesnek játékukat. A film egyik legemlékezetesebb jelenete az autósüldözés. A korábban készített „Bullitt” című film üldözéses jelenetét Steve McQueen jóvoltából utolérhetetlennek tartották. A rendező – lemondva a másolásról – azt találta ki, hogy egy autó kövesse a legvadabb forgalomban a magasvasúton utazó drogcsempészeket. Hackman autóvezetési képességeit maximálisan fel kellett használni a forgatáskor. A film befejezése sem szokványos, de semmit sem árulok el róla, ha véletlenül van olyan mozit szerető néző, aki még nem látta, feltétlenül nézze meg!

2017.08.18 penzesisti

Klasszikus, letisztult, Egyedi atmoszférával rendelkező film amit legalább egyszer látni kell. A karakterek összehangolt játéka adja meg a film sikerességét.

2015.06.25 FarZoo

Azt leszámítva, hogy vannak vontatott, lassú cselekményű részek, alapvetően egy jól összerakott, izgalmas akciófilm. Klasszikus, igényes film kiváló szereplőkkel.

2015.02.14 chelseakori

Gene Hackman talán egyik legjobb filmje,ha nem a legjobb. Igazi 70-es évekbeli krimi,jó storyval. Még így 44 év után is teljes mértékben élvezhető. Ajánlom mindenkinek.

2016.05.15 Zsombi

Klasszikus krimi a műfaj hőskorából. Ma már nem nagyon készülnek ilyen filmek, hozzá kell szokni a ritmusához, meg hogy nem hemzseg a robbanásoktól meg akcióktól. De ha egyszer sikerül, akkor az ember meglátja, hogy miért nagyon jelentős ez a film.

2016.01.03 DarkMoss

Kicsit lassú volt nekem ez a film, a sztorija is viszonylag közepes volt, nem tudott különösebben lekötni. Nem volt rossz, de mégsem volt az igazi, ha őszinte akarok lenni.