A vadász szíve

Heart of the Hunter

2024.05.16 szemtelen

A nyugdíjas bérgyilkos

Nem tartozom az egyszavas minősítő és véleménymondó emberek közé, nem szoktam a Netflixet sem elítélni egy-egy produkció alapján, valójában most sem szeretnék rosszat mondani, de azt sem mondhatom, hogy ez egy jó film. Sajnos a nagy része zavaros, a karakterek nyomkövetése nehézkes, bedobnak a történetbe, elvárva azt, hogy ismerjem a teljes felállást. Kiszámítható a sztori, ennek ellenére nem ítélem el, a film szórakoztat, kikapcsol, a kézi harci jelenetek kivitelezése átgondolt, időnként a szemnek látványos elemeket is bemutat a nehézkessége és a lassúsága ellenére. A történet kikacsint az apartheid – az intézményes rasszizmus – világába, ami csak tovább mélyíti és konzerválja a szegregáció árnyoldalát. A visszavonult és rejtőzködő bérgyilkos 105 percbe sűrített küzdelmét logikai hibák, érthetetlen filmes trükkök kísérik az útján, de úgy gondolom, azért egyszer ez is megnézhető, mint ahogy megtettük már sokszor a streaming polcok „akciós termékek” kínálatából. Egyfajta akciómozi iskola a dél-afrikai filmekhez.

2024.04.01 dadooo

Nem lett valami jó - mármint sok szempontból tűrhető a film, de a sztori annyira zavaros és helyenként úgy nyújtják, mint a tésztát, ezért unalmassá is válik.