
Érdekességek (16)
A film összbevétele 220 021 259 dollár volt (imdb.com).
Omar Sy saját bevallása szerint imádta, hogy az Infernóban egy negatív karaktert alakíthatott, mivel hazájában (Franciaországban) senki nem tud gonoszként gondolni rá.
Az Inferno egyik különlegessége, hogy egy középkori történetet (Dante művét) olyan aktualitásokkal kapcsol össze, mint a túlnépesedés, az identitás kérdése, illetve a dróntechnológia.
Dan Brownnal folyamatosan kapcsolatban álltak a filmkészítők, s ha egy új jelenetet akartak belerakni a történetbe, mindig kikérték az író véleményét.
A szereplőgárda igencsak interkulturális: Tom Hanks amerikai, Felicity Jones és Ben Foster angolok, Irrfan Khan indiai, Sidse Babett Knudsen dán, Omar Sy pedig francia. Emellett a mellékszereplők között magyarokat is találhatunk.
Ron Howard és Tom Hanks munkakapcsolat és barátsága már több mint harminc éve tart. Először 1984-ben, a Csobbanás című filmen dolgoztak együtt, majd 1995-ben az Apollo 13-ban, az Inferno pedig a harmadik közös munkájuk.
Hasonló filmek
Az elveszett jelkép című regényt is tervezték filmre vinni, néhány forgatókönyv verzió el is készült hozzá, és Tom Hanks is elvállalta volna a főszerepet, de Ron Howard úgy gondolta, hogy az Infernóban több a lehetőség filmes szempontból.
Tom Hanks karaktere (Langdon professzor) ezúttal nemcsak szemlélője, hanem aktív résztvevője a cselekménynek, ami egyúttal egyfajta pszicho-thriller jelleget ad az Infernónak.
A "folytatásra" hét évet kellett várni az Angyalok és démonok után, és a film készítői nem foglalkoztak a regények sorrendiségével, hiszen nem a Langdon-regényfolyam harmadik kötetét, Az elveszett jelképet adaptálták filmvászonra, hanem a sokkal nagyobb kihívást jelentő Infernót.
A film nagy részét Budapesten forgatták.
Tom Hanks harmadszor tér vissza Robert Langdon szerepében. Ebben a szerepben korábban A Da Vinci-kód és az Angyalok és démonok című filmekben láthattuk őt.