Jezebel

Jezebel

Itthon Jezabel néven mutatták be.(Magyar Film, 1939, 1/6)Szerző: Teemeah

Bette Davis azt mondta, hogy William Wyler csinált belőle kasszasikert hozó sztárt, miután ő rendezte az Oscar-díjas szerepét, a Jezebelt. Szerző: rbernadett

Egy 1971-es Dick Cavett interjúban Bette Davis elmondta, hogy a fizetése a filmért heti 650 dollár volt. Szerző: rbernadett

Henry Fonda lánya, Jane Fonda ennek a filmnek a forgatása idején született. Szerző: rbernadett

Bette Davis édesapja a forgatás ideje alatt hunyt el. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Bette Davis Oscar-díja egy 2001. július 19-én tartott aukción 57.800 dollárérét kelt el. A vásárló Steven Spielberg volt, aki azonnal vissza is juttatta a díjat az Akadémiának. Szerző: rbernadett

Bette Davis napokig sírt a film befejezése után, okkal. Nem csak, hogy befejezte az egyik legmeghatározóbb szerepét a karrierje után, hanem kiderült, hogy állapotos és William Wyler gyermekét várja. Szerző: rbernadett

Robert Osborne szerint Julie piros ruhája eredetileg bronz színű volt, mert a bronz jobban mutatott a fekete-fehér képernyőn, mint a piros. Szerző: rbernadett