Családban marad

L’Innocent

Louis Garrel egy volt gengsztert, Jean-Claude Pautotot is alkalmazott a forgatáson, aki a filmben Roschdy Zem bűntársát alakítja, és aki Noémie Merlanttal és Garrellel a rablásra készülve a családi jelenet próbáját irányítja. Ez az egykori elítélt, aki 25 évet töltött börtönben, egyfajta technikai tanácsadóként vett részt a forgatáson.Szerző: csd

Louis Garrel most először döntött úgy, hogy nem Párizsban, hanem Lyonban forgat, hogy el tudjon szakadni a róla kialakult párizsi imázstól: „El akartam távolodni ettől, hogy a néző a karakteremen keresztül egy másik univerzumba léphessen be. Tényleg egy eszkalációs film felé akartam elmozdulni, egy pikareszk kalandot akartam életre kelteni, romantikával és komédiával fűszerezve” – mondta Garrel egy interjúban.Szerző: csd

Míg a La Croisade a gyermekeik viselkedése által megterhelt szülőket ábrázolta, addig a Családban marad egy fiút mutat be, akinek megterhelő az anyja viselkedése. Louis Garrel abból indul ki, hogy „történelmileg ’68 májusát követően a 70-es és 80-as évek a lázadás és a transzgresszió évei voltak. Talán ez adta meg annak a generációnak a gyermekeinek, amikhez én is tartozom, azt az érzést, hogy a szüleiket meg kell fékezni” – nyilatkozta egy alkalommal a rendező.Szerző: csd

A film cselekménye hasonlít Louis Garrel és édesanyja, a színésznő és rendező Brigitte Sy történetére. Brigitte Sy színházi műhelyeket vezetett a börtönben, majd feleségül ment egy rabhoz.Szerző: csd

A filmet versenyen kívül mutatták be a cannes-i fesztiválon 2022-ben.Szerző: csd