Rémálmok sikátora

Nightmare Alley

Vox.hu
2022/02/04

Hosszasan lehetne sorolni, hogy miért kimagasló alkotás a del Toro-féle Rémálmok sikátora. Alapjaiban megvan benne minden, amitől egy mozgóképet grandiózusnak lehet nevezni: emberi dráma, hátborzongató mese, lenyűgöző atmoszferikusság és kiváló alakítások. Kérdem én, mi kellene ennél több? Több

Artsomnia

Rémségek sikátora (Nightmare Alley – 2022) kritika
A Rémségek sikátora egy 21. századi freak show, szenzációhajhász, csinnadrattás, tíz karommal kapkod a néző után, csak épp lelke nincs. Több

Revizoronline.com

HAMIS ILLÚZIÓK ÉS KÖZTÜNK JÁRÓ SZÖRNYEK
A rendező az általa megálmodott groteszk és bűnös világban alászáll az emberi lélek mély bugyraiba, azonban a narratív konvenciók kényelme és múltba néző esztétikája révén a Rémálmok sikátora nem tud több lenni, mint egy nosztalgikus stílus- és műfajkísérlet, ami ahelyett, hogy új kontextusba helyezné és árnyalná az eredeti szöveget, csupán újból felolvassa azt. Több

Filmezzunk.hu
2022/02/27

Értékelés: 7.2/10
Kezdeti nehézségei, vontatottsága és kiszámíthatósága ellenére del Toro képes impozáns befejezésével korrigálni pár hátrányt, olykor felszínes, olykor titokzatos karaktereinek drámát, filmjének pedig hatalmas mélységet adva ezzel. Több

Kortárs Online
2022/03/03

Tőle szokatlan műfajba fogott Guillermo del Toro, bár korábban már említette, mindig is szeretett volna egy hamisítatlan film noirt készíteni. William Lindsay Gresham regényének új adaptációja igazán meghálálja a mexikói rendező régi lelkesedését. Több

KULTer.hu
2022/04/05

Az átverés átvert mestere
Guillermo del Toro régóta szerette volna elkészíteni a szürreális motívumokkal teli noirtörténet, a Rémálmok sikátora filmadaptációját, ám még csak mostanra sikerült neki. De vajon milyen lett maga a film? Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!