Rick és Morty

Rick and Morty

A 3. évad 3. része – Pickle Rick - Uborka Rick című epizód – Legjobb animációs sorozat kategóriában 2018-ban Emmy-díjat nyert.Szerző: Spidey

A Rick és Morty és a Gravity Falls című animációs sorozat egy univerzumban játszódik, melyre több nyomot is hagytak a készítők a rajongók számára. Ilyen például az, amikor Rick és Morty szökésben van a többi Rick elől egy részben, és több különböző portált is nyit csalinak, hogy ne tudják, melyik irányba mentek valójában. A Gravity Falls beli portálba az egyik részben Stan beleejt 3 tárgyat (toll, bögre, notesz), és pontosan azok esnek ki ebben a Rick és Morty epizódban a portálból.Szerző: Spidey

Sarah Calke, Beth hangja tud böfögni "parancsra". Justin Roiland emiatt féltékeny volt, mivel az ő általa szinkronizált Rick folyamatosan böfög.Szerző: Képkockák

A sorozat előkészületei során Bryan Cranston jelentkezett Jerry szerepére.Szerző: Képkockák

A főcímzenét eredetileg a Kutya Világ (Dog World) című animációs sorozathoz szánták, amiben Peter, Edmund, és Sally Michaels egy másik dimenzióban ragadtak, ahol a kutyák uralják a világokat emberi aggyal, viszont a sorozatot nem sikerült befejezni, ezért időhiány miatt abbahagyták. A Rick és Morty 1. évad 2. részében (vagyis, ha a pilot-epizódot nem számoljuk, akkor gyakorlatilag a legelső epizódban) viszont erősen utalnak a sorozatra, hogy a kutyák a sisakokkal lettek okosabbak, és mivel veszélyt jelentenek az emberek számára, Rick egy másik dimenzióba küldte. Majd Morty ezzel a mondattal zárta le az epizódot: "Nahát, egy egész világ tele intelligens kutyákkal! Vajon milyen lesz majd, Rick?". Rick pedig válaszolt, erősen utalva a Kutya Világ sorozatra: "Szerintem csodás. Kialakulhat belőle egy minden korosztály számára megfelelő műsor. Én például megnézném, Morty. Részenként legalább 11 perc, hátha beleírhatnak a színészek is". Morty: "Hát tudod, ez most egy nagyon megnyugtató gondolat".Szerző: sunset moonset

Summer szobájának az ajtaján látható egy Tupac poszter.Szerző: AngelCass

A sorozat elődje Justin Roiland (Rick és Morty hangja) korábbi műve, a Doc and Marthy, ami egy Vissza a jövőbe paródia.Szerző: moviewer