
Érdekességek (10)
A film összbevétele 500 000 dollár volt (imdb.com).
A korai amerikai reklámképeket, amelyek valójában fekete-fehér fényképek színesre festve, tévesen festették zöld helyett barna színűre.
Ken Kuronuma, aki a film eredeti történetét írta, egy 1948-ban Kentuckyban bekövetkezett eseményből merített ihletet, mely során Thomas F. Mantell kapitány, a Kentucky Air National Guard pilótája összeomlásban meghalt, miközben üldözték őt, s az üldözőit UFO-nak gondolta.
Az amerikai változatban a visszaszámlálás és a nukleáris robbanás felvételei az új hidrogénbomba első vizsgálatának felvételei voltak.
A készítők megpróbáltak hozzáadni az amerikai és a japán haditengerészet hajóinak felvételeit gyakorlatozás közben, de a Pentagon visszautasította, hogy elkerülje, hogy a szovjetek lássák a kiképzési technikákat. Egy évvel később, 1957-ben a Chikyû Bôeigunnal (1957) a Pentagon szabadon kínált felvételeket közönségkapcsolatok céljára.
A Rodanot tartó kábel a Sasebo híd felett elpattant, és az öltönyben lévő kaszkadőr 25 lábnyira esett a vízbe. Az eseményt a filmben hagyták, amikor Rodan belemerül a vízbe a híd közelében. A kábeleket visszahelyezték arra a helyre, ahol Rodan kiemelkedik a vízből, ám szinte újra eltörtek, mert az öltözet megszívta magát, és a súlya megduplázódott.
Saját életrajzában George Takei azt mondja, hogy ez volt az első színészi munkája, és minden párbeszéd hangját ő maga és egy nő adta.
Hasonló filmek
Az amerikai verzióban Fukuoka városát Sasebora változtatták, míg a vulkán nevét Mount Asoról Mount Toyara.
A szörny neve japánul Radon, ami viszont az Egyesült Államokban egy szappanmárka neve volt, ezért a szinkronban és a címben is megváltoztatták Rodanre a nevét.
Az első japán szörnyfilm, amit színes filmre forgattak.