Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladája

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023.12.05 Scriptor

Látványos jelenetek jó sztorival

Suzanne Collins egy nagyon jól kitalált világot teremtett az Éhezők viadala regényeivel, melyekből látványos filmek születtek. Mind jó a maga nemében. Személyes kedvencem a második epizód és a Mockingjay 2. A legújabb film egy előzményrész, ennek első másfél órája méltó ezekhez. A viadal izgalmas, viszont utána, amikor a körzetbe megy Coriolanus és Lucy Gray, már kicsit visszaesik a színvonal. Nekem erőltetett az, ahogyan beállítják az ifjú Snow gonosszá válását. A főszereplők viszont nagyon jók: Rachel Zegler és Tom Blyth. Mindkettő hiteles alakítást nyújt. Értékelésem azért 4 csillag, mert egy nagyon jó sztorit kapunk, látványos a kivitelezés, profi a rendezés, és a főszereplők is jól játszanak. Az öt csillag nem indokolt a script hibái miatt. Arra gondolok, hogy vannak bugyutaságok a forgatókönyvben, mint a programozható poszáta, amelyik révén Snow lebuktatja barátját, aki a lázadókhoz készül átállni. És ott vannak a vizet szállító drónok, melyek kiütik a versenyzőket. Ezek a dolgok visszavetik a filmet.

2023.12.29 Ursus Arctos

Mintha két filmet néznénk

Az új Hunger Games-film, az Énekesmadarak és kígyók balladája olyan, mintha két filmet néznénk. Az egyik a Snow felemelkedését elhozó éhezők viadalát mutatja be (tele izgalommal és fordulatokkal), a másik pedig a későbbi eseményeket tárja elénk sokkal unalmasabb kivitelben. Az első játékrészt nagyon jó, 4 és fél csillagos, a második viszont gyengécske, 2 és fél csillagos. Így a végső értékelésem: 4 csillag maximum. A jobb verdikthez egy valamivel eredetibb befejezés kellett volna. Snow gonosszá válása nekem nem meggyőző.

2023.11.17 Turro

Fuh, nem mondom, nagyon izgultam, hogy milyen lesz ez a film. Hollywood mostanában szokásához híven pénzsóvár módon elszúrja az ilyen "folytatásokat", mivel nem igazán tartják szem előtt azt, hogy mit szeretnének a nézők. De ez most nagyon betalált, szerintem irtó ütős lett az új Éhezők viadala film.

2023.11.16 jeno

Na, ez most nagyon betalált, szerintem irtó ütős lett, csak kicsit elveszítette azt a társadalmi mondanivalóját, amit az eredeti filmek annyira nagyon jól tudtak.