Az apáca

The Nun

2019.04.08 Artúr

Óda az apácához

Hol volt hol nem volt / Félelem és rettegés / a film a nevettetés / mestere, de ne csodálkozz /, ha a temérdek nachos / az öledbe hulla / mert a sok hulla / életre kel és mászkál / az idegeiden járkál / a temérdek elhagyott történetszál// Nem monanám merésznek / inkább nem teljes egésznek / jó volt az ötlet / de a jump scar több lett / mint a tartalom / és én ezt nem adom. :(

2018.09.11 Bizsu82

Szerintem ebben a filmben minden benne volt, ami horrorfilm kategóriában elvárt. A helyszín, az egész film atmoszférája magával ragadó, sejtelmes és borzongást kiváltó. Nagyon jó helyszín választásnak bizonyulnak az erdélyi tájak is. Szereplő válasz... Több

2020.09.12 Hámori Balázs

Csalódás

Elmondani nem lehet, mennyire vártam ezt a filmet a Démonok között filmek után, mivel ezek a filmek nagyon is visszahozták a horror iránti rajongásom, ami szép lassan elkopott a silányabbnál silányabb művek miatt, és most úgy tűnik, megint elindultu... Teljes kritika

2018.10.17 pj19

Nekem bejött a film. A hangulat,a történet is nagyon jó volt. Remek színészi alakításokkal megspékelve. Bár azt hittem kicsit félelmetesebb lesz. De nem kellett csalódnom a filmben, nézzétek meg bátran én mindenkinek csak ajánlani tudom!

2019.05.14 ZozArt89

Ijesztő lenne de ez valahol elcsúszott

Az apáca lett időrendileg a legkorábbi része az univerzumnak. Némi rálátásunk nyílik, hogyan is kapott helyett fakó apácánk a korábbi filmekbe. A sztori nem viszi túlzásba a gondolkodást így az alap felállás a helyzet, adott a probléma forrása majd megkapjuk főhőseinket akiknek ki kell bogozni ezt a gondot. Maga a helyszín választása kiváló volt, komor és sötét hangulatot teremt, tehát az alaphangulat meg van. Sajnos ez a film nem fogja megváltani a horror kategóriát ugyanis semmi újat nem tud bemutatni. Emellett feszültségkeltést sem volt képes megfelelően alkalmazni. Egy "Valak" jump scare-rel szeretnék ránk hozni a frászt ami az első kettő után elég unalmassá és kiszámíthatóvá válik. Attól pedig, hogy hófehér arccal és cápa mosollyal kacsint ránk nem igazán lehet megijedni. Számomra kifejezetten csalódás lett a film, semmi újat nem nyújt és még a régi elemeket is nagyon felszínesen adagolta. Több lett volna ebben a filmben mint amit sikerült összerakni. Kár érte.

2020.11.26 Félix Nézhetetlen

A tippem: ez a világ legbénább horrorja

Hát ez nagyon túl lett tolva. A színészek gyengék, tudtam, hogy ez nem lesz egy nagy szám. De rosszabb volt, mint hittem. A horrorjelenetek régiek, há' ilyen béna "parajeleneteket" nem tudom, honnan szedtek, fogalmam sincs. Lehet, hogy az az oka, hogy ez a film elvileg borzalmas, hogy nem ezeket a színészeket kellett volna választani. Ki tudja, mindegy. A lényeg, hogy el lehet rajta aludni. Ha ebből jön folytatás, talán adok neki egy esélyt.

2020.10.19 Kanyi

borzasztoan gyenge darab en nem ezt vartam...nezni is rossz nehol a storya se valt be az ijesztesek is nagyon gyengek

2023.09.19 Szentgróti Patrik

Nem egy nagy eresztés... De azért mégis letudja az ember figyelmét kötni. Anno az előzetesek alapján jobbat várt az ember, így pedig kapott egy közepes horrort.

2019.01.09 Deniel

A napon felejtett diétás kóla, amiből már a szénsav is kiment

Szóval a The Conjuring filmeknek anno James Wan nagy ügyesen megírta a történetét, kisebb-nagyobb részleteket összeszedegetett hozzá innen-onnan és az eredmény 2 hátborzongatóan jó horror film lett! De annak a két filmnek volt egy előtörténete, amit Wan nem filmesített meg, a sztori ott pihent valahol a széfben, mert (gondolom) úgy gondolta, ennyit lehet kihozni ebből, egy harmadik már nagyon elnyűtt lenne, ami lerombolná a korábbi részek ázsióját, vagy esetleg eltette ínségesebb időkre! Majd jött Corin Hardy és jó pénzért kikönyörögte Wan-tól, amivel előző két rész farvizét gondolta vele meglovagolni, pár zsák zöldhasú reményében! Kitömték a marketinges csapatot, hogy tolják ami a csövön kifér. Egy dobásuk lesz, az legyen jó nagy! De mi lett belőle? Hát nem az amit Wan csinált korábban! Megosztóak a vélemények a filmről és már ezért is néztem meg! Szóval egy biztos...a rendezést meg kellett volna hagyni James Wan-nak. Ennek okán messze elmarad a The Conjuring két részétől! Minőségben, látványban, díszletekben hibátlan, de a legfontosabb eleme amit vártam volna, sajnos elég sekélyesre sikeredett! Ez olyan egyszer megnézős, de a körömrágós jelenetek is kb olyanok, mint a nyári napsütésen felejtett diétás kóla amiből már a szénsav is kiment!

2020.12.01 Oliver.guy_

Nem a legjobb horror, amit láttam, de szerintem egynek elmegy. Ahhoz képest, hogy 2018-as film, én sokkal többet vártam. Valóban vannak részek, ahol túltolták a dolgokat, de összességében a történet érdekes, izgalmas, ijesztő, és egyszer mindenképp nézhető. Ha valaki szeretne egy kicsit borzongani, egy próbát megér.

2024.02.24 SzimikeésBéci

Mi nem unatkoztunk a film alatt, bár azt gyorsan leszögeznénk, hogy nem is féltünk. Igazából a történet megfogott bennünket, amit elég érdekesnek találtunk.

2018.11.08 Elkoo

Talán túl nagy volt az elvárásom ezzel a filmmel kapcsolatban részben csalódtam benne.Mondhatni sablon film lett,de összeségében egy unalmasabb napon simán nézhető.

2020.08.22 freeman

király film

2019.01.16 kristoftoth21

Elvileg ez volt 2018 legjobban várt horrorja, de hát ennek ellenére semmi különöset nem alkotott. Egyszerű középszerű horror film. Egyszer meglehet nézni, de többre nem érdemes. 6/10