
Érdekességek (26)
A film összbevétele 5 317 452 dollár volt (imdb.com).
Mark Steven Johnson hiteltelen módosításokat hajtott végre a forgatókönyvben.
Az Orlando Jones által alakított Clifford Franklin karakterének van egy olyan jelenete, melyben ragacsos anyagot tesz a kezére, hogy el tudja kapni a labdát. Ezt először 1996-ban, a Kis Óriások című filmben tették meg Hanonnal, akit Troy Simmons alakított.
Az edzés közbeni ebédjelenetet a PSINet Stadion sajtószobájában forgatták.
Az O'Neil házában forgatott jelenetet az Agora, Inc. kiadóvállalat tulajdonában lévő egyik épületben forgatták, Baltimore történelmi negyedében. A jelenet nagy részét egy konferenciateremben forgatták.
Amikor a csapat Shane-nek emeli a poharát a bárban, Cochran pezsgőspohara tele van tejjel. Mivel mélyen vallásos, feltételezhető, hogy nem iszik.
Hasonló filmek
A Washington Sentinels futója, Walter Cochran (akit Troy Winbush játszik) nemcsak ugyanazt a számot viseli, mint a Chicago Bears legendája, a 34 éves Walter Payton, hanem amikor először megszerzi a labdát, egyetlen távoli ugrást végez nyílt terepen, mielőtt elkezd sprintelni - ez Payton névjegye.
Mark Robert Ellis és Allan Graf, akik a San Diego vezető edzőjét, illetve a Dallas vezető edzőjét játsszák, futballkoordinátorként is dolgoztak, színdarabokat terveztek, megfelelő technikákat tanítottak, és háromhetes futballtábort vezettek a filmben szereplő színészek és valódi futballisták számára. Az volt a szándékuk, hogy a film futball szempontjait a lehető legpontosabbá és valóságosabbá tegyék, lehetővé téve a színészek számára, hogy szinte minden saját mutatványukat teljesítsék.
A japán Fumiko név valójában női keresztnév.
A tánc, amelyet a játékosok az "I Will Survive" dal alatt táncolnak, valójában az "Electric Slide", egy népszerű társasági tánc, amely nagyon egyszerű, és akár kisgyerekeknek is megtanítható.
Wilkinson (Michael Jace) fél visszamenni a börtönbe. 2016-ban Jace-t felesége meggyilkolásáért 40 év börtönre ítélték.
A futball jeleneteket egyetlen hétvége alatt forgatták le, és a hadsereg gyakornokai is az Aberdeen Proving Groundból a tömegben voltak.
A film Washingtonban játszódik, de Baltimore-ban és annak környékén, többek közt a Baltimore Ravens stadionban forgatták.