Frank Capra
4
4
Szül.: 1897. május 18., Bisacquino, Sicily, Olaszország
Elhunyt: 1991. szeptember 03.

Érdekességek(16)
Római vakáció (1953)
A film rendezője eredetileg Frank Capra lett volna, mikor értesült arról, hogy Dalton (Ian McLellan Hunter) írta a forgatókönyvet (álnéven) , kilépett a filmből.
#1
Az ország állapota (1948)
Frank Capra eredetileg azt szerette volna, hogy Clark Gable játssza Grant Mathewst, azért, hogy ő és Claudette Colbert ismét együtt játszhassanak a nagysikerű, Ez történt egy éjszaka (1934) című film után, amit szintén ő rendezett.
#2
Az élet csodaszép (1946)
A jelenethez, amikor Donna Reednek be kell dobnia egy kővel az ablakot, Frank Capra felfogadott egy mesterlövészt. Mindenki nagy meglepetésére Donna Reed egyedül, a mesterlövész segítsége nélkül betörte az ablakot. Donna Reed a középiskolában baseballozott, ezért tudott erősen dobni.
#3
Az élet csodaszép (1946)
Amikor Billy bácsi részegen elhagyja George házát, úgy hangzik, mintha átesne a kukákon. Valójában a stáb egyik tagja ejtett el valamit. Mindkét színész úgy tett, mintha semmi sem történt volna, és játszották tovább a szerepüket. A jelenet olyan jól sikerült, hogy végül Frank Capra, a rendező úgy döntött, hogy nem vágja ki, sőt, végül még a zajt okozó munkatársat is megjutalmazta 10 dollárral.
#4
Az élet csodaszép (1946)
Frank Capra egy személyben volt rendezője, producere és forgatókönyvírója a filmnek.
#5
Az élet csodaszép (1946)
1947-ben öt kategóriában is Oscar-díj esélyes volt: legjobb film, legjobb rendező (Frank Capra), legjobb férfi főszereplő (James Stewart), legjobb vágó (William Hornbeck), legjobb hang (John Aalberg).
#6
Az élet csodaszép (1946)
Frank Capra rendező 1947-ben Golden Globe-díjat nyert filmjéért.
#7
Arzén és levendula (1944)
Frank Capra, a rendező, a film forgatásának idején, 1941-től 1942 januárjáig szolgálatot tett a U.S. Army Signal Corps-nak. A szolgálati idő alatt készítette a filmet.
#8
Arzén és levendula (1944)
Julius J. Epstein forgatókönyvíró panaszkodott Frank Capra-nak, hogy Cary Grant színészi munkája kezd átcsapni komédiába, Capra egyetértett vele és mondta, hogy orvosolja a dolgot a vágónál. Majd hirtelen bekövetkezett a második világháború, Capra a Why we fight projektjén kezdett dolgozni, így a változtatásra nem került sor.
#9
Arzén és levendula (1944)
Sokan hibáztatják Frank Caprat azzal, hogy a színészeket túl komikus irányba tolta el. Így nem hozták ki magukból a legjobbat.
#10
Arzén és levendula (1944)
Ahhoz, hogy viccesen abszurd hangulatot teremtsen, Frank Capra leheletfinom felhőket háttérnek, hozzá egy teliholdat elé, és számtalan zsák őszi levelet a ház és a temető elé, ahol három szélgép fújta azokat.
#11
Arzén és levendula (1944)
Frank Capra 2. és egyben utolsó filmje, melyet a Warner Brothers-nek rendezett.
#12
Az utca embere (1941)
Frank Capra első rendezése, miután szakított a Columbia Picturesszel.
#13
Az utca embere (1941)
Frank Capra első filmje, melyet a Warner Brothers-nek rendezett.
#14