George Stevens 1904-ben született Oaklandben és 1975-ben hunyt el Lancasterben. Kétszer is nyert Oscart: először 1952-ben az "Egy hely a nap alatt" című drámáért (Montgomery Clifttel és Elizabeth Taylorral) másodszor pedig 1956 -ban az "Óriás" című filmért. Stevensnek a szülei is a színészek voltak, így szinte az anyatejjel szívta magába a filmjátszás szeretetét. Fiatalon operatőrként dolgozott, majd 1934-ben, 30 évesen kapta első rendezői felkérését (Kentucky Kernels). Ekkor már házas, sőt családos ember volt, felesége: Yvonne Howell,... Több
George Stevens 1904-ben született Oaklandben és 1975-ben hunyt el Lancasterben. Kétszer is nyert Oscart: először 1952-ben az "Egy hely a nap alatt" című drámáért (Montgomery Clifttel és Elizabeth Taylorral) másodszor pedig 1956 -ban az "Óriás" című filmért. Stevensnek a szülei is a színészek voltak, így szinte az anyatejjel szívta magába a filmjátszás szeretetét. Fiatalon operatőrként dolgozott, majd 1934-ben, 30 évesen kapta első rendezői felkérését (Kentucky Kernels). Ekkor már házas, sőt családos ember volt, felesége: Yvonne Howell, kisfia pedig George Cooper Stevens Jr, 1932 -ben született. (Fia szintén a filmipart választotta és rendező lett, mint édesapja.) Később elvált feleségétől, de 1968-ban újra megnősült, másodszor Joan Mc Tavish -t vette el.
George Stevens második rendezésekor, 1935-ben már egy nagy sztárral dolgozhatott, Katherine Hepburn -nel, amikor a romantikus Alice Adamsot rendezte. Aztán jött a második világháború és 40 éves kora dacára őt is mundérba hívta hazája. Ám szerencséjére és filmes múltjának köszönhetően a híradósokhoz osztották be, ahol hihetetlen felvételeket tudott készíteni, például a normandiai partraszállásról és a Dachauban működő, elsőként kiépített német koncentrációs táborról. A háború után, az 1950 -es években érkezett pályája csúcsára, amikor nevét már az egész filmes szakma ismerte és a korszak legnagyobb színészei akartak vele dolgozni. Ebben az időszakában készítette két Oscar díjas művét is, az Egy hely a nap alatt -ot és az Óriást. Aztán a 60-as években, már jóval kevesebbet forgatott, ebben az évtizedben egyetlen emlékezetes munkája az 1965-ös "A világ legszebb története - A Biblia" (The Greatest Stors Ever Told) volt. Utolsó rendezése 1970-ben "Az egyetlen játék a városban" Warren Beaty és Elizabeth Taylor főszereplésével.
George Stevens 1975 március 8 -án, hetvenévesen hunyt el szívinfarktusban, kaliforniai farmján. Személyében az 50-es évek egyik legnagyobb amerikai rendezője távozott az élők sorából. Művei kétszer kaptak jelölést a cannesi filmfesztiválon; háromszor jelölték Golden Globe -ra és kilencszer Oscarra.
(Ogre)