Jennifer Fox amerikai producer, rendező, operatőr és író 1959-ben született az Amerikai Egyesült Államokban, a Pennsylvania állam béli Narberthben.
1980-ban a Johns Hopkins Egyetemen végzett kreatív írás szakon, majd a New York-i Egyetemen folytatta tanulmányait, de 1981-ben Bejrútba utazott, emiatt otthagyta az egyetemet. Az itt szerzett élményei és tapasztalatai alapján készítette el 1987-ben a „Beirut: The Last Home Movie” című filmjét, amelyért az 1988-as Sundance Filmfesztiválon elnyerte a legjobb operatőrnek és a legjobb dokumentumfilmnek járó... Több
Jennifer Fox amerikai producer, rendező, operatőr és író 1959-ben született az Amerikai Egyesült Államokban, a Pennsylvania állam béli Narberthben.
1980-ban a Johns Hopkins Egyetemen végzett kreatív írás szakon, majd a New York-i Egyetemen folytatta tanulmányait, de 1981-ben Bejrútba utazott, emiatt otthagyta az egyetemet. Az itt szerzett élményei és tapasztalatai alapján készítette el 1987-ben a „Beirut: The Last Home Movie” című filmjét, amelyért az 1988-as Sundance Filmfesztiválon elnyerte a legjobb operatőrnek és a legjobb dokumentumfilmnek járó díjat, továbbá a zsűri fődíját.
1999-ben a rasszizmus ellen kiállva elkészítette az „An American Love Story” című 10 részes sorozatát. Műve 2000-ben elnyerte a legjobb televíziós sorozatnak járó Gracie-díjat, a The New York Times pedig az 1999-es tíz legjobb televíziós sorozat közé sorolta.
A 2006-os „Flying: Confessions of a Free Woman” című munkájában saját női identitását járja körbe, és hasonlítja össze a világban élő többi nővel. Ezért az alkotásáért később több kritika érte.
2011-ben mutatták be a „My Reincarnation” című, több éven keresztül forgatott dokumentumfilmjét.
A magyar közönség a 2018-ban készült „The Tale” (magyarul: A történet) című filmdrámán keresztül ismerhette meg a nevét, amelyben saját gyermekkori traumáját dolgozta fel.
Jennifer Fox Patrick Lindenmaier svájci operatőrrel él házasságban.
(Archívum)