Fűrész

Saw

2018.05.07 Filmelemző

Annak idején, 2004-ben a legelső Fűrész epizód egy új korszakot nyitott a horrorfilmek műfajában. Egy új stilus teremtődött mely olyan módon hatott, hogy miközben elborzasztott, el is gondolkodtatta a nézőt egy csapda megoldásán, mégpedig a kényelme... Több

2019.04.06 MidoD7

Végre az arcomba kaptam valami olyat, ami értékelhető minőséget hozott mind színészi játékban, mind pedig történetvezetésben. Erre azt lehet mondani, hogy olyan jó szórakozást nyújtott, amilyet elvárhatsz, ha leülsz egy filmet megnézni.

2019.06.01 kevelin

szerintem egy ilyen ember most is jól jönne a társadalomnak (igen hasonló kegyetlenséggel). ha az ember túl tud lendülni a gyomorforgató részeken (ami az első részben egyébként nem nagyon van) akkor megérti mi is a lényeg

2016.07.31 TribeBubu

SPOILER! Még a korszakalkotó filmekben is előfordulhatnak hibák. A Fűrészt korszakalkotónak tartom, de a végén láttam egy furcsa elképzelést: az ominózus jelenetben, amiben a doki lefűrészeli a lábát, az ingével elszorítja seb feletti részt. A film e... Több

2021.05.12 Di Canio

Nagyot szólt, amikor megjelent, azóta már láttam párszor, de nem lehet megunni. Alapfilm lett a horrorok között, az összes rész közül egyértelműen ez a legjobb.

2018.07.30 felicity

Nagyon jó film, az összes rész közül ez volt a legjobb.

2018.03.26 Queenakasha

A fűrész, illetve annak első része az a film, amire sokáig vártam. Eredeti történet, ami egyben sokkoló is, kellően brutális, izgalmas, és végig nem tudom mi fog történni, de a legkevésbé gyanakodtam ilyen befejezésre. Kijelenthetem, hogy a legnagyobb csavar volt amit életemben láttam.

2017.04.18 bgnz367

Ha horror akkor egyik legnagyobb kedvencemként tartom számon. Nem az az ijesztgetős fajta mint inkább brutális és szadista. Szerintem minden meg van ebben a filmben. Nem beszélve arról, hogy a brutalitás mellett bizony komoly történet bújik meg.

2018.03.22 hackerjulcsi

A karma újratermelése ez a film. Tetszik, hogy olyan horrort sikerült - vagyis horror sorozatot - összehozni, ahol a főszereplő, a Fűrész egy társadalmi egyenlőtlenségeket egyenlővé tevő igazságosztó. Imádtam, annak ellenére, hogy amikor rosszat tettem, akkor jó ideig féltem, hogy "megbűnhődök"...

2018.08.16 Bizsu82

Ismert, klasszikus, alap horror film, engem mégsem fogott meg igaziból. Vannak benne gagyi, lehetetlen részek és a sztorija sem annyira fantáziadús. Max.egyszeri nézésre elmegy.

2017.10.27 SzFa Nézhetetlen

Tudom, tudom az emberek imádják, de nekem nézhetetlen film. Az első 5 perc után nem bírom tovább, rettentessen nyomasztó. Nem ajánlom gyenge lelkű embereknek, sem gyerekeknek, igazából és senkinek sem.

2024.02.09 Schumy1

Felkavaró, brutális, de a játékosság miatt zseniális. Mindig is bejöttek az ilyen szabadulós horrorok.

2023.06.01 polgy

Öregedő fűrész hullajtja a fogait

Röviden a véleményem a sorozatról (bocsánat, a franchise-ról): 1–4 részek: eredeti ötlet, jó hangulat, szerettem. 5–6. részek: egyre unalmasabb, kezd leülni a sorozat. 7–8. részek: látványosabbak és jobbak, mint az előző (5. és 6.) részek. 9. rész: na tessék, érthetetlen, azt gondolom ,ennek talán el sem kellett volna készülnie, egyáltalán nem illik a sorba.

2018.07.16 czerik

Nagyon jó és izgalmas film. Nem csoda, hogy további 7 folytatást csináltak.