Közösség

Vélemény:

 

82 Közellenségek

(2009)

Közellenségek

 
Diesel   2018.02.15 09:17
0

Zseniális film. Többször láttam már nekem személy szerint az egyik kedvencem ebben a témában. Életrajzi romantikus gengszterfilm. Nagyon örültem neki hogy Johnny Deep alakította John Dillingert. Más színészt nem is tudtam volna elképzelni erre a szerepre. Johnny Deep teljesen átszellemül a film ideje alatt és hitelesen alakítja Dillingert. Maga történet jól felépített a kamera mozgások az operatőri munka is hibátlan. A helyszín a szereplők ruházata, a járművek teljesen korhűek igazából olyan mintha ott lennénk mi nézők is. A zeneszerzőt Elliot Goldenthalt kiemelném még mindenképpen. A film zenéje teljes mértékben passzol a filmben érezhető feszültséghez. A film tökéletesen bemutatja, hogy a gengszterek között is mekkora különbség van. Itt főként Dillinger és Baba arcú Nelson párosra gondolok. Dillinger a visszafogott, eszes, megfontolt türelmes gengszter aki a pénzre utazik. Nelson pedig agresszív, robbanékony, kegyetlen. A többi szereplő játéka is tetszett a filmben. Kimondottan izgalmas volt ahogy Dillinger mindig 1 lépéssel a hatóságok előtt járt. A film szórakoztató, szomorú és elgondolkodtató. Érdemes megnézni.