Hullaadás

Thanksgiving

KULTer.hu
2023/12/29

Konzumvérengzés
Eli Roth X besorolású slashere kevésbé bevállalós, mint az alapjául szolgáló 2007-es áltrailer. A Hullaadás története a műfajhoz passzoló egyszerű narratív sémákból építkezik, közel sem olyan brutális, mint vártuk, és nincs benne elég humor vagy önreflexió ahhoz, hogy gulity pleasure moziként megállja a helyét. Több

Roboraptor
2024/01/09

Eli Roth legutóbbi agymenése, a Hullaadás (Thanksgiving) nem teljesen maradt hű az alapkoncepciójához. A pályafutását a Tarantino-Rodriguez fémjelezte Grindhouse double feature (Terrorbolygó, Halálbiztos) előtti kamutrailerként kezdő film ugyanis furcsa kettősséggel támad. Az “anyafilmekhez” képest kevésbé egyértelműen direkt trash hommage, és a kortárs közeg is csorbítja ezt az érzetet. De azt meg kell adni neki, hogy a retró slasherök nagykönyvéből sokat eltanult, a vérengzései kimondottan pofásak. Csak ami köztük történik, az nem az igazi. Több

Cinegore.net
2024/01/22

Értékelés: 7.5/10
Beszélgettük a vetítés után, hogy, ha kivennénk a mobiltelefonokat a filmből, akkor akár 1982 is szerepelhetne készítési dátumként a Thanksgiving címkéjén, ennél nagyobb bókot pedig egy klasszikus slasher nem kaphat. A Misfits (Where Eagles Dare) dal stáblista alatti elhangzása miatt adtam plusz fél pontot????

További részletek a Cinegore-on! Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!