Hullaadás

Thanksgiving

2024.05.07 kabel

Hálás pont nem vagyok

Eli Roth visszatért a zsáneréhez, de hamar konfrontálódunk a ténnyel, hogy sosem volt jó rendező. Egy tipikus slasher a Thanksgiving, mely érdekes módon pont a végére laposodik el, annak ellenére, hogy egy fantasztikus jelenettel indul. A Thanksgivin... Teljes kritika

Jó étvágyat!

Eli Roth követi a nagy klasszikus slasher/gore vonalat, és jól kezeli a rá hagyott „örökséget”! David Cronenberg, Stanley Kubrick, John Carpenter, George A. Romero, Wes Craven, akik azért rendesen lerakták az alapokat, és milyen filmeket készítettek,... Teljes kritika

2024.02.26 indingo

Nekem valamiért hangulatában a Sikoly-filmeket hozta. Nem kiemelkedő a műfajában, de szerettem.

2023.12.06 Eastern79

Ünnepi mészárlás

Eli Roth filmjei sosem voltak könnyen emészthető darabok, főleg a gyakran öncélú erőszak ábrázolás miatt, és a legtöbb alkotásáról elmondható, hogy az erőszakon kívül különösképpen nem szóltak semmiről. A Hullaadásnak sincs világmegváltó sztorija, azonban a társadalomkritikus felhangok elég szembetűnőek, hiszen a cselekményt kiváltó alapkonfliktus egy hatalmas pofon a black fridayen keresztül az amerikai kultúrának főleg, hogy az egyik legnagyobb ünnepükből csinál mészárszéket. Patrick Dempsey számomra meglepő választás volt, bár kiemelkedő alakítást nem nyújtott sem ő, sem a többiek. Gyomorforgató jelenetekből ezúttal sincs hiány, azonban vannak üresjáratok, amit a néhol felbukkanó fekete humor sem tud megmenteni. Tulajdonképpen egy sablonos bosszú-slasher, ami az átlagtól az „ünnephez igazított” groteszk halálnemek miatt tér el.

2024.01.16 Lóri Ádámcsik

2,5*

Inkább horror-vígjáték, mint színtiszta horror szerintem. A jelenetek igényesen, jól voltak megrendezve, de maga a film semmi újat, ütőset nem tudott felmutatni. Nagyobb csattanót vártam a végére.

2023.12.22 HungarianVoice

Kiszámítható, felszínes, butácska horrorfilm, ami kizárólagosan a sokkoló látványelemekben érvényesíti az erejét. Eli Roth tizenöt éves lemaradásban van: most már nem elég brutális mészárlásokat színre vinni egy horrorfilmben, meg is kell ezeket tölteni izgalommal és legfőképpen tartalommal.

2024.02.13 csontmániákus

NO THANKSgiving

A történet elején megnézhettük a Black Friday leárazási mánia halálos őrületét, mely elég jó kezdetnek indult. Ez az egyetlen pozitívum, amit ki tudok emelni a cselekmény szempontjából, mert a további másfél órában nem történt semmi olyasmi, amit már ne láttam volna más horror- vagy nyomozós filmekben. Elég sok elismert színészt le tudtak szerződtetni, de mégsem alakítottak valami jól, de szerintem ez inkább a forgatókönyvíró hibája lehetett. A véres jelentek inkább paródiának mentek el, mint ijesztőnek. Látszik, hogy nem maradt rá pénz, gondolom, az a színészekre ment el. Eléggé unalmas volt az egész, párszor lecsukódtak a szemeim. Többet ki lehetett volna hozni a történetből.

2024.02.03 puszpang

Kedves rendező!

A tonnányi megvalósítási, technikai bénáskodás, az miért kellett? A vágásokról nem is beszélve. Szinte teleportáltak a karakterek benne. Főleg a bújócskázós jeleneteknél. A hullák (díszlet babák) rettentő gagyik voltak. Egy kategórián aluli demóban sem követik már el azt a hibát, hogy az emberi test szivacsból van. Lehet, ez volt a cél. Jöhetne ebből egy komolyabban megvalósított változat is.

2023.12.23 HE7EDIK

Sikoly Eli Roth módra

Én szeretem a rendező filmjeit, mindig van valami sokkoló jelenet, amiért érdemes időt szakítani rájuk. A sztori nem mindig erőssége, de itt még társadalom kritikát is kapunk, elég a Black Friday hentelésre vagy a végső vacsorára gondolni. Persze lopkod más filmekből, Roth viszont most sem hazudtolja meg önmagát, kapunk itt mindent, amit egy harcedzett horror kedvelő elvár egy ilyen filmtől, valamint a fekete humor is ül, a macskás rész zseniális. Jó kis slasher lett ez.

2023.12.28 Jocpappa

10/3

Szinte minden szempontból hajmeresztően f*s. Felszínes, unalmas, elcsépelt, nincs egy rendes párbeszéd vagy jól megírt jelenet. Az idén megjelent, szintén borzasztó Sikoly VI. is mérföldekkel veri ezt a hulladékot. Eli Roth a világ legtehetségtelenebb kontár rendezője. Bármelyik filmjénél jobbat rendezne egy 12 éves. Nincs rá magyarázatom, hogy miért nézem meg mégis mindig az új (és régi) cuccait is. Talán az explicit erőszak miatt, ami az egyetlen pozitívuma a teljes munkásságának. Ennyit akartam róla elmondani. Pure időpazarlás volt megnézni, és időpazarlás ezt leírni róla.

2024.02.01 rkallai318

Egy teljesen kellemes egyszer nézhető bugyuta slasher horror. Mondhatni, olyan bűnös élvezet egy popcorn mellett, semmi több.

2023.12.07 Barna

Bevallom egy kicsit alulmúlta az elképzeléseimet, de azért még így is nagyon ott van ez a film. Várom a folytatást!

2023.12.08 Dani

Fuh, gyerekek, ez nagyon brutális. Nem tudok mást mondani rá, hogy nézzétek meg, mert eszméletlenül pörgős az egész.