La famille Bélier
SzFa
Karin Viard

Béliers-ék átlagos emberek: Rodolphe és Gigi házasok, két gyermekük van, és egy farmot üzemeltetnek. Átlagosak lennének? Nos, majdnem, ugyanis a családfő, a felesége és fiuk, Quentin, siket. Egyedül Paulának van normális hallása. A lány ráadásul rendkívül tehetséges énekes… Több

Rendező: Eric Lartigau
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2015.07.23.

2020.02.21 Filmrajongó

A Bélier család

Európai film. Jó humorral, jó karakterekkel. nem kell mindig szuperhős, aki egyedül végez az összes rosszfiúval és csöpög a vér a mozivászonról. Lélekemelő jelenet, mikor elénekli Paula a siket apjának az egyik dalt, amelyet tanult, s ekkor az apa eldönti szívében, hogy támogatja a lányát. Az a rész is felemelő, mikor Paula a felvételin nemcsak énekel, de siket szülei, hogy értsék jelbeszéddel kíséri. Igazán megható. Ez a film a családi összetartásról, szeretetről a szülői elengedésről szól (nekem legalábbis).

2017.05.03 indingo

Dög unalom volt a fim és egy kedvelhető karaktert sem találtam benne. Kicsit jeleltek meg énekeltek, volt egy kis családi balhé, de valahogy unalmas volt az egész.

2017.11.21 Bazzzsi

Igazából már a film előzetese sem nyűgözött le, mégis annyi jót hallottam róla. A megérzésem bejött, jellegzetes francia humorú film, ami nekem alapból nem jön be.

2016.05.10 VvV

Engem kifejezetten idegesített a film, nem igazán tetszett. A szülőktől meg a falra másztam.

2017.09.29 SzFa

Hát vígjátéktól igazán messze állt, én emiatt néztem meg, hogy nevessek egy jót, de ebben vagy két poén volt. Inkább dráma vagy nem is tudom. A zenélős, iskolás csajos filmektől jobb volt, habár a történet nem sugall többet. Nagyon megható volt a rés... Több

(2015. 07. 24.)
Sziasztok, gyépések!
Nagyon francia mozi, mely könnyed vígjátéknak mutatja magát, s tulajdonképpen az is. Ám ez a valóban szórakoztató családi történet elsősorban a szeretet filmje. Több

(2015. 07. 27.)
Jelbeszéddel énekelni
Történet egy olyan családról, ahol a legidősebb lány ráébred, hogy teljesen normális élete lehet, és közben a szeretteivel sem kell feladnia a kapcsolatát. A Bélier-család egy hagyományos, klasszikus, szeretetteljes és egy leheletnyit giccses francia film. Több

(2015. 08. 04.)
Süket fülek, érző szívek
A Bélier család tavaly év végén érkezett a francia mozikba, ahol egyenesen imádták. Egyszerre vicces és megindító film egy siketnéma család egyetlen halló tagjának viszontagságairól a Szerelem a felhők felett főszereplője kishúgának tollából, a háromszoros César-jelölt Eric Lartiagu rendezésében. Több

(2015. 07. 27.)
Az idei filmes évét összegészét tekintve is kiemelkedő darab lett, európai mezőnyben pedig vitán felül aranyérmes Eric Lartigau munkája. Több