Cápa

Jaws

2023.08.06 OkosMajom

A halál a mélyből jön!

Ugyan már 2023-ra azért nagyjából tudjuk, hogy a nagy fehér (Carcharodon carcharias) bizony nem emberevő. Sőt filmünkben a főszereplő hal mérete sem releváns, hiszen a hímek 3,7–4,3 méter hosszúak, a nőstények pedig 4,6–5,2 méteresek, így a 7 méteres... Teljes kritika

2018.10.06 Márton

a nap véleménye

Nem fog az idő vasfoga Steven Spielberg Cápáján

Nagyon kevés olyan filmmel találkoztam mint az 1975-ös Cápával, mert azonkívül hogy örök klasszikus számomra (és gondolom ezzel még nagyon sokan vannak így) ezenkívül egyfajta műfajteremtő alkotás is egyben (az állatos horrorfilmek terén)! Persze vol... Teljes kritika

2019.04.12 MidoD7

Karon ragad, egy másik világba visz el, imádom az ilyet. Szerettem ezt a filmet, mert teljesen elvarázsolt. Ezenkívül a színészek fantasztikusan alkotnak. Öt csillag.

2019.03.12 Timcsi

Eléggé korszakalkotó film. A zenéje zseniális, holott a történet nem is nagy durranás.

Többé nem fürdök tengerben...

A film hangulata már az elején meg van alapozva. Az első igazán ijesztő rész az volt, amikor leszakadt a móló, ott féltettem a csávó lábait. A film elején a cápa volt a ragadozó, de a közepétől az emberek kezdenek vadászni a cápára, miután kihajóztak, hogy elkapják, akkor pedig megint a cápa dominál, de már nincs visszaút. A filmből csak 4 perc van hátra (szöveggel együtt), de még mind a 3 karakter él, mondhatni, hogy az utolsó 3 perc a legvéresebb.

2022.01.30 Filmimado

Nagyon izgalmas. A cápát úgy voltak képesek mozgatni, hogy aki beleéli magát a filmbe, el tudja hinni, az egy igazi példány. A mostani filmekhez mind CGI-t használnak, ami nem mondom, hogy baj, de nem annyira eredeti, mintha valós dolgokat használnán... Több

2021.05.30 Kósa Bence

Az első blockbuster film

Steven Spielberg = kiváló. Ez gyakorlatilag minden filmjére igaz. A cápa volt az első. Sajnos a társadalomban csak egy vérengző, ösztöneit követő lény. Pedig legfeljebb 5 áldozatot követel/év. Jó lenne, ha egyet se.

2017.10.31 Zsceeeka

Utolsó előtti alkalom, hogy láttam, gyerekkoromban volt, viszont most újra megnéztem, mert szóba jött. Kíváncsi voltam, hogyan fog hatni rám. Félelmetes nem volt (a maga korában biztosan, de az ingerküszöb már jóval fentebb van). Igazából tetszett, jó film, jó sztorival, a karakterek is érdekesek, kortalan mű.

2016.02.08 doroffee

Fantasztikus katasztrófafilm. Végig izgalmas, pörgős, feszült - éps a feszültséget nemcsak az okozza, hogy valami gyilkos lény tizedeli a lakosságot, hanem érzelmi feszültség is van a filmben bőven, ami a hasonló műfajú alkotások 99%-a elé teszi ezt a filmet.

2016.10.15 hell.l

Ez egy nagyon jó katasztrófa/horrol (vagy bárhogyan is nevezhetjük) film lett a hetvenes évekből. A történet nagyon jól bontakozik ki , ami fontos, eleve, hogy van története, nem úgy mint a napjainkban sajnos több tömeg horrolnak.

2019.07.16 ZozArt89

Remek filmdarab, pörgős, izgi és ahol kell még félelmetes is tud lenni. Spielberg egyik legnagyobb mesterműve. Szerintem hibátlan a maga kategóriájában.

2016.04.22 Loborg

Mivel 1975-ös, így már kisgyerekként sem számított újnak, amikor először láttam, valószínűleg ez volt az első "félelmetes" film, ami nem csak a korom miatt volt parás. Nagyon jó még mai szemmel is, ez az egyik legnagyobb klasszikus a katasztrófafilmek közül.

2015.07.26 one1970

Imádom a cápákat!!! A legmagasabban fejlett húsevő cápák közé tartozik és legelső képviselői körülbelül ötmillió évvel ezelőtt, a miocén időszak végén jelentek meg a Csendes-óceán észak-keleti területén. A nagy fehér cápa a legnagyobb, ragadozó életm... Több

2015.07.11 moony5972

Zseniális, korszakalkotó, tökéletes film. A színészek nagyon jól játszanak, a látványvilág is jól kidolgozott. Megáll az idő úgy telik el az egész film! Megéri megnézni többször is!