A létezés eufóriája

A létezés eufóriája

The Euphoria of Being
voti75

Cuhorka Emese

Fahidi Éva a Holokauszt szörnyűségeinek túlélője. Összesen 49 családtagja halt meg Auschwitz-Birkenauban, csupán ő menekült meg 20 éves fiatal nőként. 90 éves korában felkérést kap, hogy szerepeljen a róla szóló színdarabban. A darab megalkotása közben a túlélő, Éva, a rendező, Réka, és a… Több

Rendező: Szabó Réka
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.09.12.
Forgalmazó: ELF Pictures

2019.11.04 voti75

Eufórikus élmény!!!

Jó film, bár gyenge idegzetűeknek nemigen ajánlott.Kell hozzá némi bátorság,ha végig szeretnénk nézni! de egyébként remek alkotás:)

2019.09.22 czerik

Tipikusan az a film, ami után csak ülsz még egy darabig, es csak gondolkodsz jó darabig az egészen,amit a film boncolgat.

2019.09.08 nándi99

A Vígszínházban láttam a Sóvirág című előadást, ami óriási hatást gyakorolt rám, ezért nagyon hálás vagyok ezért a filmért, amiből megismerhettem azt a folyamatot is, ami a remek színpadi darab elkészültét megelőzte.

2019.09.14 pet-et

Ritkán ennyire lebilincselő és megrázó, ugyanakkor nagyon emberi egy dokumentumfilm. Azt hiszem, ez pont az a téma, amiről nem lehet eleget beszélni.

2019.09.07 totykos

Nem tudom, honnan szerzett erőt az idős hölgy az életben maradáshoz, de minden elismerésem az övé. Ami pedig a filmet illeti, nem egy szokványos száraz dokumentumfilm. Nagyon érzelmes, a két nő közt mély kapcsolat alakult ki a színpadon, a filmnek hála ennek a kapcsolatnak a születését és kibontakozását is megismerhettem.

(2019. 09. 16.)
Miközben, hangsúlyozzuk, nem történik semmiféle csoda. Csak három nő beszélget, él, nevet és táncol. Talán ennyi is elég. Talán épp ennyi az élet. Több