A pék

Reitman
Steve Speirs
Kate Ashfield
Damian Lewis

Milo, a profi bérgyilkos kiábrándul a munkájából, normális életet szeretne élni. Megbízói mindezt nem nézik jó szemmel, el akarják tenni láb alól. Milo a mentora, a nyugdíjas életet nehezen viselő Lou vidéki házában rejtőzik el, péknek adva ki magát. Tortasütés közben döbben rá, hogy mindig is erre a nyugalomra vágyott, ráadásul szerelemes is lesz. A titkára azonban fény derül, aminek következtében nemcsak az ellenségei akadnak a nyomára, hanem a helybeliek is megkérik néhány "apró szívességre". Milónak pedig véglegesen választania kell régi és új élete között.

Rendező: Gareth Lewis
Forgatókönyvíró: Gareth Lewis
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.10.16.

2024.05.04 Tomipapi

A film olyan angolos. Aki szereti ezt a stílust, annak ez egy jó film. Nekem kissé gügye. :)

2022.07.29 Reitman

Még egy kedvenc! Ha valaki élt Walesben, akkor biztos ráismer sok ottani hírességre. Sőt, ez akció ófilm kategoriában van arrafelé!

2016.04.29 Cordelia Bennett

Zseniális fekete komédia, a brit vidéki élet furcsaságaival/perverzióival. A műfaj szeretőinek abszolút ajánlom!

2021.03.21 freeman

Király film.

2015.02.10 musseln9

Tipikusan angol. A szereplők, a humora. De szerettem, mert egy könnyed kis kikapcsolódás volt. Szóval csak az nézze meg, aki bírja az angol humort és a tipikusan angol szereplőket. Damian Lewis pedig az egyik kedvencem, szóval kifejezetten öröm volt nézni ebben a vígjátékban. :)

Patriot
2015