
Érdekességek (12)
A film külső jeleneteit az amerikai San Diegóban vették fel, míg a belső jeleneteket Rómában rögzítették a filmhez.
Többféle vágása is ismert a filmnek. Először, amikor kiadták videókazettán, ott egy 82 perces változata volt látható, majd a DVD-s kiadására már egy 84 perces változat került, míg a mozikban egy 92 perces változatát mutatták be.
Eredetileg Biagio Proiettit (1940–2022) bízták meg a rendezéssel, de két hét után kirúgták a stábból.
Mivel annyira elfogyott a film készítésére szánt pénz, a földönkívüli létformákat úgy oldották meg, hogy a pacal húst vásároltak a megvalósításukhoz, a mozgásukat meg úgy hozták létre, hogy egy pumpával alulról levegőt pumpáltak alá, így olyan volt, mintha lélegezne a kreatúra.
A filmbéli Burt karakterét Michael Shaw alakította, aki valójában az ismert olasz filmrendező, Michele Soavi volt.
A film bemutatása után felreppent a hír, hogy készítenek egy folytatást is hozzá, amit egyes pletykák szerint Bruno Mattei (1931–2007) rendezett volna. Végül ez a projekt nem valósult meg, de egyes hírek szerint a készülő folytatáshoz már elkészítettek egy moziplakátot, Alien 3. címen.
Hasonló filmek
Olaszországban az 1979-es A nyolcadik utas: a Halál című filmnek a folytatásaként reklámozták.
Ciro Ippolito, aki a film produceri munkálatait is ellátta, eleinte azt akarta, hogy Mario Bava (1914–1980) rendezze a filmet.
Mikor Ciro Ippolito megkapta a film gyártására szánt költségvetést, első dolga az volt, hogy vásárolt magának egy drága sportautót ebből a pénzből.
Ciro Ippolito, a film rendezője megpróbálta beperelni a 2005-ös A barlang című film producereit amiatt, hogy a filmjük történetét az ő korábbi filmjéből vették. Végül az ügy nem került bíróság elé.
A 20th Century Fox stúdió 10 millió dollárra perelte be a film rendezőjét Ciro Ippolitot, mert a film előzetesével megtévesztették a nézőket azzal, hogy a filmnek köze lehet az 1979-es A nyolcadik utas: a Halál című produkcióhoz. Ráadásul a címválasztás is erre utalt, de a bíróság végül elutasította mindezen vádakat, ugyanis kiderült, hogy 1930-ban készült egy könyv, aminek kimondottan hasonló volt a története a filméhez, ráadásul a könyv címében is szerepelt az Alien szó.