Amerika Kapitány: Az első bosszúálló

Captain America: The First Avenger

A film elején Vörös Koponyát a szuperkatona-szérum bevétele előtt maszkosan jelenik meg. Később leveszi a maszkot, hogy felfedje vörös, megperzseltnek tűnő húsát, amire egyszer úgy hivatkozik, hogy az „megégett”. Hugo Weaving a V mint vérbosszúban (2005) című filmben alakította az anarchista V-t, aki Guy Fawkes-maszkot visel, többek között azért, hogy elrejtse a testét borító, nagy kiterjedésű égési sérüléseket.Szerző: Thibo84

Hugo Weavingnek ez a második együttműködése Joe Johnstonnal, akivel korábban a Farkasember (2010) című filmben dolgozott együtt.Szerző: Thibo84

A Hollywood Reporter elárulta, hogy Rosamund Pike és Alexa Davalos is meghallgatásra került Peggy Carter szerepére.Szerző: Thibo84

Ez a film 2011. július 22-én jelent meg Amerikában, ugyanazon a napon, amikor az Amerika Kapitány (1990) című film 1992-ben bemutatták az Egyesült Államokban videón is.Szerző: Thibo84

Jenna Coleman később Clara Oswaldként szerepelt a Ki vagy, Doki?-ban (2005). Hayley Atwell érdeklődését fejezte ki a 13. doktor eljátszása iránt, amikor Peter Capaldi bejelentette, hogy távozik a sorozatból, de a szerepet Jodie Whittaker kapta.Szerző: Thibo84

David Bradley és Toby Jones szerepelt a Harry Potter és a titkok kamrájában (2002), valamint Sir Kenneth Branagh is, aki a Thor (2011) rendezője volt.Szerző: Thibo84

A Hydra fegyverek hangja ebben a filmben ugyanolyan, mint a jogaré, amit Loki használ a Bosszúállókban (2012).Szerző: Thibo84

Richard Armitage és Hugo Weaving szerepeltek az A hobbit: Váratlan utazás (2012) című filmben, ahol feltűnt Martin Freeman is, aki később az Amerika Kapitány: Polgárháború (2016) és a Fekete Párduc című filmekben is szerepelt.Szerző: Thibo84

Stanley Tucci, Toby Jones és Natalie Dormer megjelentek az Éhezők viadala című filmben.Szerző: Thibo84

Eredetileg Namor, a Torpedó, Atlantisz hercegének cameo szereplését tervezték a filmben, de ezt elvetették.Szerző: Thibo84

David Self forgatókönyvíró, aki a forgatókönyv vázlatát írta, azt állította, hogy Amerika Kapitány volt a kedvenc gyerekkori szuperhőse: „Apám azt mondta nekem, hogy egy napon Amerika Kapitány lehetek.”Szerző: Thibo84

A film 1942 márciusától 1945 májusáig, illetve 2012-ben játszódik.Szerző: Thibo84

Sam Worthington és Will Smith korai tárgyalásokat folytattak Amerika Kapitány szerepéről. Később Garrett Hedlund, Channing Tatum, Scott Porter, Mike Vogel, Wilson Bethel, John Krasinski, Chad Michael Murray, Michael Cassidy, Chace Crawford, Derek Theler és Jensen Ackles szerepelt a végső listán. Kellan Lutzot, Ryan Phillippe-et és Alexander Skarsgårdot is meghallgatták a szerepre.Szerző: Thibo84

Howard Stark repülő autója szerepelt a Carter ügynökben (2015), végre hibátlanul működőképes állapotban, de A SHIELD ügynökei (2013) című sorozatban is megjelent.Szerző: Thibo84