Bosszúállók: Ultron kora

Avengers: Age of Ultron

Az Ultron kora alcímet egy 2013-as képregényről kapta.Szerző: Archívum

Joss Whedon azért akarta Higanyszálat és Skarlát boszorkányt, mert az ő erejük vizuálisan is látványos és eltérő a megszokottaktól.Szerző: Archívum

Robert Downey Jr.-nak már csak a harmadik részre lett volna szerződése, de rekordösszegért sikerült szerződtetni őt az „Amerika kapitány: Polgárháború”-ra is.Szerző: Archívum

Joss Whedon csak és kizárólag James Spadert volt hajlandó Ultron szerepére szerződtetni, mivel nagyon kedveli a hangtónusát.Szerző: Archívum

Ultron a filmben Pinokkiótól idéz, és ahhoz is hasonlítja magát. Külön érdekesség még, hogy a Pinokkió című élőszereplős filmben Robert Downey Jr. lesz Gepetto.Szerző: Archívum

Aaron Taylor-Johnos és Elizabeth Olsen, akik egy ikerpárt alakítanak, már szerepeltek együtt filmben, 2014-ben a Godzillában játszottak férj és feleséget. Szerző: Archívum

Aaron Taylor-Johnsonnak le kellett adnia az izomzatából, mivel a karaktere, Higanyszál futó, akik pedig általában vékonyabbak. Szerző: Archívum

A film forgatása alatt Scarlett Johansson várandós volt, ezért az ő jeleneteivel kezdték a felvételeket, hogy ne látszódjon az állapota. Szerző: Archívum

Közel 3000 vizuális effekt található a filmben, amivel a Marvel filmek között az élre tört. Szerző: Archívum

Higanyszál karaktere nemcsak ebben a filmben tűnik fel, hanem az X-Men: Az eljövendő múlt napjaiban is, azonban két különböző színész formálja meg. Szerző: Archívum

Eredetileg a Tom Hiddleston által alakított Loki is szerepelt volna a filmben, és bár a jelenetet leforgatták, végül mégis kivágták a jelenetét. 'Thor egyik álom jelenetében szerepeltem. Egy napot forgattam, és nagyon élveztem, majd jött egy hívás Kevin Fiege-től, hogy a tesztvetítésen a nézők túlhangsúlyozták Loki karakterét. Azt gondolták, hogy mivel én is szerepelek benne, én irányítom Ultront, emiatt azonban nem felelt volna meg a film a nézői elvárásoknak, így hát Joss és Kevin úgy döntöttek: Vágjuk ki, mert csak összezavarja az embereket' - árulta el a színész.Szerző: hp

A Bosszúállók: Ultron kora majdnem 800 millió dollárt hozott a mozipremiert követő két hétben.Szerző: ZeroHero